38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве загуби от Пиаченца във втората си контрола
Wednesday, 16 July 2008 09:34

predi_kontrolata_s_piacenza_150708.jpgИталианският гранд Ювентус загуби с 0:1 от Пиаченца втората си контрола от лятната си подготовка. На стадиона в Тренто изненадващо "бианконерите" не успяха да отбележат гол, след като победиха със 7:1 четвъртодивизионния Медзокорона преди няколко дни.

Наставникът Клаудио Раниери не можеше да използва националите си Буфон, Каморанези, Дел Пиеро и Киелини, които са във ваканция, както и контузените Сисоко, Якуинта и Салихамиджич.

Специалистът пусна титуляр новото попълнение Мелберг след едва няколко тренировки с отбора. Тиаго бе в центъра на терена, докато Трезеге и Амаури водеха атаката за първи път заедно.

Вкаралият пет гол в дебюта си за тима бразилец нямаше шанс да се разпише отново. Маркиони и Недвед бяха по крилата и се опитваха да създадат положения за нападатели, които пропуснаха добри възможности.

Изненадващо  в 26-ата минута аржентинския нападател на Пиаченца Симон откри резултата с глава, като изпревари Легроталие при центриране от ляво.

През второто полувреме Раниери пусна шведския талант Албин Екдал на мястото на Тиаго, но и това не помогна на тима от Торино до стигне до изравняване, въпреки че доминираше през целия двубой..

Следващият мач на на Юве е с Брьомби в Компенхаген на 23-и юли.

ЮВЕНТУС - Пиаченца 0:1

ЮВЕНТУС първо полувреме (4-4-2): Беларди; Дзебина, Легроталие, Мелберг, Молинаро; Маркиони, Дзанети, Тиаго, Недвед; Амаури, Трезеге

Ювентус второто полувреме (4-4-2): Ночи; Дзебина (Григера), Легроталие, Адиаудо, Молинаро; Еспозито, Дзанети, Екдал, Роси; Амаури (Кастиля), Паскуато

Last Updated on Wednesday, 16 July 2008 09:57