Италия на 1/4 финал в Пекин, след нова класическа победа
Sunday, 10 August 2008 17:24

italia_korea_olim.jpgИталия разби с 3:0 състава на Южна Корея, с което олимпийският тим на световните шампиони записа две победи от два мача и със сигурност ще играе на 1/4-финалите на Игрите в Пекин.

Италия и Южна Корея имат стари сметки помежду си на футболния терен, като все още е пресен споменът от драматичното отпадане на "Скуадра адзура" на Мондиала през 2002 година в Азия, когато именно корейците се оказаха препъни камък за европейците. Днес обаче го нямаше еквадорският съдия Байрън Морено, който тогава "закла" Тоти и компания и отборът на Пиерлуджи Казираги показа приятна игра, като един от най-добрите на терена бе 21-годишният нападател Джузепе Роси.

В 15-ата минута адзурите достигнаха до откриване на резултата - след разбъркване пред наказателното поле на корейците топката попадна у Роси и със завидна пъргавина бившият играч на Манчестър Юнайтед се измъкна от отбраната и с прострелен шут опъна мрежата за 1:0.

След половин част игра европейците достигнаха до удвояване на резултата. Десният бек Марко Мота, който играе в Удинезе, направи пробив от дясно и върна топката на точката на дузпата, където ветеранът Томазо Роки майсторски засече кълбото и покачи на 2:0. В последната минута на полувремето Роси премина брилянтно през двама корейски защитници от дясно, но изстрелът му мина на сантиметри от далечната греда в аут. Същото направи и Джовинко, но срещна съпротивата на вратаря на корейците.

След подновяването на играта Джузепе Роси отново бе фурия в италианската атака, като един негов пробив, този път от ляво, завърши с техничен удар, който мина в страни от вратата.

В последната минута, след перфектна контраатака, Монтоливо засече центриране от дясно, топката се отби в гредата, но при повторният изстрел оформи крайното 3:0, с което хората на Казираги записаха нови три точки в актива си и заедно с Бразилия и Аржентина вече могат да мислят за следващата фаза.

В редиците на "адзурите" отново блестеше младият талант от Юве Себастиан Джовинко. Той бе заменен в 77-та мин. от Игнасио Абате. Кришито игра цял мач, Де Чилие остана резерва, а Маркизио има болки  в десния прасец. Капитанът Ночерино, който премина в Палермо това лято, също записа пълни 90 мин.