Юве се класира за групите на ШЛ след протоколно реми с Артмедия
Wednesday, 27 August 2008 00:39

amauri_artmedia.jpgЮвентус влезе в Шампионската Лига за пръв път от две години насам, след като завърши наравно 1:1 в Словакия срещу Армедия Петржалка в реванша от третият квалификационен кръг.

"Старата госпожа" вече си бе подсигурила комфортна предина от 4:0 в първия мач, но въпреки това не пожела да се примири с минималната загуба и с гол на Амаури изравни резултата, след като домакините бяха повели.

Джорджо Киелини, Кристиано Дзанети, Джонатан Дзебина и Марко Маркиони бяха извън състава заради контузии, но се завръщаше ветеранът Павел Недвед.

За разлика от първият мач в Торино, когато бе пуснал само едно ново попълнение сред титулярите, този път Клаудио Раниери бе заложил на цели 4 новаци. Първото опасно положение бе дело на Недвед, който разтресе мрежата на Артмедия, но от външната страна. След това Никола Легроталие засече с глава над вратата центриране от фаул на Каморанези.

Домакините обаче бяха тези, които откриха резултата, при това с невероятно зрелищен гол. Кожак центрира в наказателното поле и там от десетина метра Фодрек натресе невероятен ножичен удар от воле, който препарира Буфон. В следващата атака Ювентус можеше да изравни, но ударът с глава на Амаури срещна напречната греда. След това бе ред на Якуинта да излезе на чиста позиция, избягвайки от засадата, но в ударът му бе омекотен от рикошет и вратарят спаси.

Все пак Юве изравни в 24 минута, когато центриране на Недвед бе точно засечено с глава от Амаури. До края на полувремето италианците имаха преимущество и Амаури пропусна да вкара гол излязал на голова позиция срещу вратаря.

След почивката Маркизио стреля опасно, но вратарят на Артмедия спаси с върха на пръстите си. Мощта на Амаури във въздуха нямаше отговор от защитата на домакините и негов силен удар с глава бе спасен с мъка от Каменар. Домакините също имаха две положения. При първото  Фодрек засече с глава след корнер и топката облиза гредата отвън. След това при центриране от фаул Велички бе оставен непокрит при далечната греда, но стреля неточно. Постепенно и двата отбора намалиха темповете, знаейки че крайният победител е ясен и същевременно доволни от резултата в този мач.

Така Юве вече очаква жребия за груповата фаза, който е в четвъртък вечерта. "Бианконерите" ще се надяват утре някой измежду Ливърпул, Арсенал и Шалке да отпадне, за да могат да са поставени във втора урна, тъй като в момента са лидери в трета.