38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Неостаряващият Дел Пиеро върна Юве подобаващо в ШЛ
Thursday, 18 September 2008 04:07
del_piero_zenit_1.jpgЮвентус се завърна в Шампионската лига с победа. "Бианконерите" надвиха 1:0 Зенит у дома. Капитанът Алесандро Дел Пиеро бе човека, донесъл успеха. Той се разписа с красив гол от фаул в 76-ата минута. Това бе неговото 243-то попадение за "Старата госпожа" и 45-то в Шампионската лига.

Домакините изиграха първия си мач в лигата от април 2006 г. и за пореден път Алекс бе спасителя на торинци. "Бианконерите" взеха първите си три точки, но те не дойдоха никак лесно. Зенит се държа изключително достойно и често създаваше големи проблеми на Юве.

Първото полувреме бе почти изцяло за руснаците. Триото в атака на Зенит принуждаваше бековете на домакините да си стоят в защита и да не помагат на Недвед и Каморанези. Дел Пиеро пък трябваше да се връща, за да поема топката, а Трезеге се изгуби в защитата на Зенит.

Звездата на руснаците Андрей Аршавин профука елементарно чист гол, след пас на Денисов. Нападателят, който бе искан от половин Европа след Евро 2008, не уцели вратата. Юве отвърна с няколко добри атаки организирани от Дел Пиеро.

Капитанът на Юве първо сложи топката на главата на Трезеге, но французина не уцели вратата. След това Дел Пиеро центрира и за Каморанези, но удара на халфа срещна гредата. Италианският национал напусна контузен още преди почивката. Той получи травма в левия крак и бе сменен от Салихамиджич.

След почивката положението на терена не се промени. Мачът бе равностоен, без много възможности за двата отбора. Най-чистият шанс за Зенит бе в 56-ата минута. Ширл се озова сам срещу Буфон, но вратаря спаси. И точно тогава дойде момента на Дел Пиеро. Капитанът на Юве се разписа с перфектно изпълнение от фаул в 76-ата минута. Ветеранът направи невероятно салто след попадението, нещо което никой не бе виждал от него до сега.

След гола Юве държеше мача в свои ръце и до сериозна опасност за Буфон не се стигна, с изключение на два далечни удара на Денисов и Домингеш, които обаче не затрудниха страж номер едно в света.

Така Ювентус се завърна с успех след двегодишно отсъствие в Шампионската лига и европейските турнири. "Старата госпожа" остана втора в група Н, след като в другия мач от групата Реал победи Бате Борисов с 2:0 и оглваи класирането благодарение на по-добрата си голова разлика. Следващите двубои са на 30 септември. В тях Бате Борисов приема Ювентус, а Зенит е домакин на Реал М.