Ювентус смачка Рома, фантастичен Дел Пиеро
Sunday, 02 November 2008 18:53

cover_roma.jpgЮвентус подари чудесен подарък на тифозите по случай 111-ата годишнина на клуба. "Старата госпожа" взе четвърта поредна победа във всички турнири като надигра с 2:0 Рома в дербито на 10-и кръг от Серия А.

Алесандро Дел Пиеро откри резултата за Юве с гол от фаул в 38-ата минута. Това бе неговото 11-то попадение срещу Рома в кариерата и общо 246-то за Ювентус. Алекс вече има 2 гола в калчото този сезон и двата реализирани от фаул. 130 секунди след почивката Марко Маркиони оформи резултата след бърза контраатака на Юве. Той получи топката от Дел Пиеро, финтира Рийзе и прехвърли излезлия да го пресрещне вратар Дони.

Въпреки многото контузени играчи Ювентус игра изключително силно и превъзхождаше съперника през целия мач. Римляните трябва да се радват, че се отърваха само с два гола. Треньорът Раниери заложи на класическото 4-4-2, като в атака действаха Дел Пиеро и Амаури. В редиците на Рома липсваше капитана Франческо Тоти, който е контузен. В игра се завърна Жулио Баптища, който партнираше на Вучинич в атака.

Още в първите 10 минути се разбра, че Юве ще доминира. "Старата госпожа "наложи страхотна преса и убийствено темпо. Въпреки това първото чисто положение бе за Рома. В 20-ата минута Панучи центрира съм Баптища, който изпревари Легроталие, но топката се удари в гредата. Това обаче си остана и единственото сериозно положение за гостите. В 32-ата минута Дел Пиеро центрира от фаул, Киелини засече топката с глава, но вратаря Дони успя да избие. 6 минути по-късно Юве откри резултата. Капитанът Дел Пиеро се разписа с невероятен удар от 30 метра. Това бе 11-ият гол на Алекс във вратата на Рома. При последното гостуване на Вълците в Торино Дел Пиеро също вкара от фаул и донесе победата с 1:0. Дел Пиеро вече има 157 гола в Серия А за Юве.

Второто полувреме започна вихрено. Още в 46-ата минута Амаури изпълни красива задна ножица, но Дони успя да избие. След това натиска на Юве се засили и в 48-ата минута Маркиони вкара втория гол. Той получи топката от Дел Пиеро и прецизно прехвърли Дони. Това бе едва третия гол за Маркиони с екипа на Юве. До края домакините имаха още няколко положения, но Амаури и Недвед и Дел Пиеро не успяха да вкарат. Това обаче не помрачи радостта на публиката.

Треньорът на Рома Лучано Спалети пък вече сериозно може да се замисли дали няма да го уволнят. Рома има едва 7 точки този сезон. Спалети пък продължи черната си серия срещу Юве. От 18 мача срещу "бианконерите" треньорът има една единствена победа - 3:2 за Купата на Италия през 2006.

Благодарение на успеха "бианконерите" събраха 18 точки и вече е само на 3 от лидера Интер преди останалите мачове от кръга утре. Рома пък записа пета поредна загуба и остана едва със 7 точки в актива си. При лошо стечение на обстоятелствата утре "вълците" може да са в зоната на изпадащите.