Раниери пуска резервите в Русия
Tuesday, 25 November 2008 01:48
champions_league_logo.jpgТреньорът на Ювентус Клаудио Раниери планира да пусне в игра предимно резерви в днешният мача със Зенит от Шампионската лига. "Бианконерите" си осигуриха класирането в следващата фаза и сега треньора може да даде почивка на звездите и да им спести мача в студеното време.

"Това ще е труден мач. Знаем, че съперника е силен отбор. Ако ни победи и после бие Реал ще се класира на осминафиналите. Гледах последния им мач със Спартак Москва и видях един отличен тим", обяви Раниери.

Очаква се Себастиян Джовинко да бъде титуляр. В атака Амаури ще получи почивка, а на неговото място ще играе Якуинта. Много е вероятно Алекс Дел Пиеро също да не играе. За сметка на това Мауро Каморанези със сигурност ще е титуляр. Италианският национал не игра дълго време заради контузия и има нужда от игрова практика.

"Това няма да е контрола за нас. Шампионската лига винаги е бил важен турнир и ние никога не сме го подценявали, въпреки че сме се класирали. Джовинко ще бъде титуляр. Също и Каморанези. За останалите още не съм решил", призна Раниери.

Зенит посреща Юве днес от 19:30 часа българско време, с мисълта, че само победа ще остави руският тим в борбата за класиране за осминафиналите. "Старата госпожа" вече си осигури място в следващата фаза, тъй като води в група H с 10 точки, след като записа две впечатляващи победи над Реал (Мадрид). Испанците са втори с шест точки, с две повече от Зенит, който в последния кръг от груповата фаза гостува на Реал.

"Трябва да сме много внимателни около наказателното си поле, да не извършваме фаулове там", заяви капитанът на Зенит Анатоли Тимошчук по повод уменията на Алесандро Дел Пиеро да вкарва от преки свободни удари. Старши треньорът на руснаците Дик Адвокаат обеща атакуващ футбол и вълнуващ мач: "Зенит ще играе своята игра с акцент върху атакуващия футбол".

В тима на домакините се завръща аржентинския халф Алехандро Домингес, но мачът пропускат Николас Лоберц и Лии Хо. Двамата са с травми, а Себастиан Пуйгрениер е наказан. За Юве, както е известно, с трайни травми са Буфон, Кнежевич, Дзебина, Дзанети, Поулсен, Салихамиджич и Трезеге. Към тях в събота се присъедини и Тиаго, който контузи коляното си в първата минута на дербито с Интер и ще отсъства около месец. Главен съдия на срещата е датчанинът Клаус Бо Ларсен.

Last Updated on Tuesday, 25 November 2008 01:55