Юве се подигра с резервите на Рома, интригата за титлата остава
Saturday, 21 March 2009 23:42
iaquinta-roma.jpgЮвентус разгроми осакатения състав на Рома с 4:1 насред "Олимпико" в италианската столица и продължи да преследва водача в класирането Интер. "Бианконерите" се възползваха максимално от кадровите проблеми на домакините и уверено стигнаха до крайния успех, който ги доближи на 4 точки от първото място преди утрешния мач на Интер срещу Реджина. Два гола за "Старата госпожа" вкара Винченцо Якуинта, освен него се разписаха Мелберг и Недвед. Рома успя за кратко да изравни в началото на второто полувреме, но после зейналите пробойни в защитата на тима позволиха на гостите да отбележат още три попадения, с които оформиха изразителната си победа.

Цяла седмица наставникът на Рома Лучано Спалети се чудеше как да сглоби боеспособен състав, след като контузии и наказания го лишиха от общо 11 футболисти, начело с лидерите Франческо Тоти и Даниеле Де Роси. Така сред титулярите се отвори място за слабо известния бразилски халф Филипе, а в края на двубоя на терена се появиха и младоците Д'Алесандро и Стоян.

Преди почивката ентусиазмът на "вълците" им помогна да стоят сравнително равностойно срещу по-класния съперник. Те дори имаха възможност да открият, но удар на Рийзе беше блокиран. Юве поведе в 34-ата минута с хубаво попадение на Якуинта, който преодоля Лориа и с хубав шут в долния десен ъгъл не остави шансове на Дони. Отговорът на Рома се изрази само в изстрел на Вучинич, който не затрудни Буфон.

Началото на второто полувреме даде надежди на феновете на Рома, защото още в 48-ата минута една от най-спорните фигури в тима Симоне Лориа успя да изравни. Бранителят бе най-съобразителен след центриране от корнер и майсторски насочи топката във вратата на гостите. Радостта на "вълците" не продължи дълго. В 55-ата минута Якуинта с глава направи 2:1 за Юве и домакините рухнаха. Спалети рискува с пускането на ветерана Винченцо Монтела, но малко след това Мелберг наказа поредната груба грешка на защитата пред Дони и реши мача. Остана време сред голмайсторите да се запише и Павел Недвед, който се бе появил на терена малко по-рано.

До края Буфон показа класа, като изби опасен удар на Жулио Баптиста, но за повече Рома нямаше сили. Тимът на Спалети вече в четвърти пореден мач няма победа в Серия "А" и още утре може да изостане сериозно от конкурентите си за зона "Шампионска лига" Дженоа и Фиорентина.

Last Updated on Saturday, 21 March 2009 23:43