38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Четвърта поредна победа за Ювентус - 2:0 срещу Ливорно
Sunday, 20 September 2009 21:09
iaquinta_vs_livorno.jpgЮвентус постигна закономерна победа с 2:0 срещу Ливорно в среща от 4-ия кръг на Серия "А", която се игра на стадион "Олимпико". Домакините бяха по-добрият тим през по-голямата част от двубоя, но играчите на Чиро Ферара пропуснаха доста изгодни положения да направят успеха си още по изразителен. Отборът на Ливорно имаше своите шансове да отбележи поне почетно попадение, но стражът на "старата госпожа" Джанлуиджи Буфон показа голямата си класа и запази мрежата си суха.

Мачът започна със силен натиск на Ювентус, а удари на Гросо и Якуинта минаха в опасна близост до вратата на Ливорно. Тоталното превъзходство на „старата госпожа” даде резултат още в 8-ата минута. Каморанези проби по крилото и центрира в наказателното поле към Винченцо Якуинта.

Италианският нападател стреля с глава, а за Де Лучия остана само да извади топката от мрежата си. Две минути по-късно гостите отговориха с опасен изстрел на Пулзети от 14 метра. Топката рикошира в крака на бранител на „бяло-черните” и Буфон трябваше да показва голямата си класа, като с върха на пръстите си изби кълбото в корнер.

В 20-ата минута Каморанези центрира по земя от фаул, французинът Давид Трезеге стреля от точката за изпълнение на дузпи, но топката мина над вратата. Пет минути по-късно Кандрева получи коженото кълбо в полето на домакините и веднага стреля, но ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. Играчите на Чиро Ферара отново вдигнаха оборотите и в 30-ата минута удвоиха своята преднина. Каморанези пусна топката в "чешка уличка" към Маркизио, който овладя кълбото и с техничен прехвърлящ удар за втори път в мача матира Де Лучия – 2:0. Две минути след попадението Лукарели бе изведен в наказателното поле, но излезлият Буфон успя да парира удара му.

В 39-ата минута Раймонди стреля от границата на полето, но изстрелът му бе слаб и Буфон без проблеми улови топката. В добавеното време Каморанези центрира от фаул, Якуинта засече топката, но тя попадна в ръцете на Де Лучия.

В 51-ата минута Маркизио стреля от границата на полето, а изстрелът му мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. В ответната атака Антонио Филипини овладя топката до аутлинията и веднага центрира към далечната греда. Топката придоби неочаквана парабола и се насочи към горния ляв ъгъл на вратата, но Буфон със сетни усилия изби. В 61-ата минута играч на Юве центрира към границата на полето, Трезеге стреля със странична ножица, но топката срещна външната страна на гредата. Четири минути по-късно резервата Данилевичиус стреля с глава, но Буфон спаси.
До края на мача Трезеге и Маркизио можеха да отбележат трети гол за домакините, но двамата пропуснаха от изгодни позиции. В последната минута на двубоя Кандрева изстреля истински снаряд от 25 метра към Буфон, но италианският страж с акробатична намеса изби.

ЮВЕНТУС - ЛИВОРНО 2:0
1:0 Якуинта (8)
2:0 Маркизио (30)

Ювентус: Буфон, Киелини, Григера, Легроталие, Гросо, Маркизио, Каморанези (73’ Мароне), Поулсен, Джовинко (60’ Де Челие), Якуинта, Трезеге (80’ Амаури)

Ливорно: Де Лучия, Милионико, Пиери, Дениз, Моцарт (46’ Филипини), Пулзети, Моро, Раймонди, Кадрева, Тавано (70’ Челерино), Лукарели (63’ Данилевичиус)

Жълти картони: Моро (Ливорно)

Главен рефер: Пиерпаоли

Стадион: Олимпико