38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Байерн и Ювентус врътнаха нулево реми
Thursday, 01 October 2009 20:05
iaquinta_bayern.jpgОтборите на Байерн и Ювентус не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си от група "А" на Шампионската лига, завършвайки 0:0 на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен. Двата тима изиграха много силно първо полувреме, в което и двата отбора имаха шансове да стигнат до гол и доста по-слаба втора част с много малко шансове пред двте врати. Така като че ли логично те си поделиха точките.

Срещата започна по-добре за домакините, които още в 4-ата минута имаха страхотен шанс да открият резултата, но Мюлер от близо стреля покрай вратата. Малко по-късно и Клозе получи добра възможност, но не бе точен.

Ювентус обаче бързо се съвзе и постпенно опита да изнесе играта в по-предни позиции. В 18-ата минута удар на Диего премина в близост до вратата, а само минута по-късно отново бразилецът опита изстрел, но Бут спаси.

Веднага след това обаче Рибери създаде най-добрата атака в мача. Той навърза двама бранители на гостите в наказателното поле, но техничният му прехвърлящ удар премина над вратата. В 28-ата минута Мюлер направи чудесен пробив от дясно, но в последния момент пасът му бе пресечен.

Ювентус отново имаше добра възможност в 33-ата минута, когато Каморанези отправи далечен изстрел, но Бут някак успя да избие. Три минути по-късно пък Клозе стреля от малък ъгъл и Буфон трябваше да показва класа, а при последвалия ъглов удар и Швайнщайгер стреля над вратата. В 39-ата минута отново италианците можеха да стигнат до гол, но Трезеге от точката на дузпата прати кълбото над вратата.

Ювентус започна малко по-активно втората част, но първата по-добра атака бе за Байерн в 59-ата минута, когато Рибери проби от ляво, но острото му подаване в наказателното поле не бе засечено от негов съотборник. В 65-ата минута пък Юве стигна до положение пред вратата на "баварците", но Якуинта стреля неточно, след като се освободи от Ван Буйтен в наказателното поле.

Постепенно обаче темпото на игра видимо спадна и двата тима като че ли започнаха да пазят резултата. Все пак в 80-ата минута Ювентус отново имаше шанс да стигне до гол. Якуинта се освободи в наказателното поле и стреля със завъртане, но за нещастие ударът му премина покрай вратата. Това бе последната по-интересна ситуация в мача, който в крайна сметка завърши без голове и без победител.

Байерн - Ювентус 0:0

БАЙЕРН: Бут, Браафхайд, Ван Буйтен, Лам, Бадстубер, Отъл, Мюлер, Швайнщайгер, Робен (Олич 44), Рибери, Клозе (Гомес 75)

Треньор: Луис ван Гаал

ЮВЕНТУС: Буфон, Киелини, Гросо, Григера, Легроталие, Каморанези (Тиаго 89), Мело, Маркизио, Диего (Поулсен 60), Трезеге (Амаури 74), Якуинта

Треньор: Чиро Ферара

Жълти картони: Каморанези, Маркизио, Трезеге (Ю)

Стадион: "Алианц Алена"

Съдия: Хауърд Уеб (Анг)