Палермо нанесе първа загуба на Юве - 2:0
Monday, 05 October 2009 20:00
diego_fal.jpgПалермо хвърли една от бомбите на 7-ия кръг в Серия „А”, след като победи устремилия се към Скудетото тим на Ювентус с 2:0.

Срещата на стадион „Ренцо Барбера” бе много динамична, като определено домакините могат да съжаляват, че не отбелязаха поне още няколко гола. Над всички в мача бяха нападателите Миколи и Кавани, като първият се отчете с асистенция, а уругваецът вкара първия гол в мача. Това пък бе първа загуба от началото на сезона за "старата госпожа".

Срещата започна с лек домакински натиск. В 5-ата минута Брешано изведе Миколи зад отбраната на гостите, нападателят овладя топката и стреля, но кълбото попадна право в тялото на Буфон. Три минути по-късно стражът на Палермо Сиригу можеше да сгреши фатално, след като топката бе върната към него. Амаури пробва с шпагат да овладее кълбото, но в крайна сметка стражът успя да избие. Постепенно темпото на игра спадна и двата отбора фокусираха усилията си в средата на терена. В средата на полувремето бразилският плеймейкър на „старата госпожа” Диего центрира от фаул, Амаури отклони топката с глава, но тя мина над напречната греда

В 36-ата минута Едисон Кавани стреля по диагонал от 25 метра в близкия ъгъл, но Буфон бе заел добра позиция и улови. Само минута по-късно обаче уругвайският нападател на Палермо откри резултата. Пасторе овладя топката в центъра на терена и напредна, подаде в дясно към непокрития Кавани, който със силен шут в горния ляв ъгъл разстреля Буфон – 1:0. Само пет минути след това домакините нанесоха и втория си удар в мача. Миколи центрира от фаул към границата на малкия пеналт, Симплисио се измъкна от защитниците на Ювентус и с крак засече топката в мрежата зад Буфон.

Старши треньорът на „старата госпожа” Чиро Ферара бе мотивирал своите възпитаници на полувремето, които излязоха преобразени на терена. В  47-ата минута Амаури стреля с левия крак от границата на полето, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В следващата атака Каморанези проби по дясното крило и центрира към Поусен, но датчанинът не можа да намери по най-добрия начин топката, която излезе в аут.

В 55-ата минута играч на Палермо проби от дясно и центрира към Марк Брешано, който изпревари Легроталие и стреля с глава, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Буфон. Само четири минути по-късно домакините организираха образцова контраатака. Миглиачио пое топката и напредна, а след това подаде в дясно към Миколи. Бившият играч на „старата госпожа” влезе в полето и стреля, но ударът му бе спасен от Буфон.

В 62-ата минута гостите от Торино пропуснаха златен шанс да се върнат в мача. Бразилецът Диего стреля от фаул от границата на полето, вратарят Сиригу докосна топката с върха на пръстите си, а кълбото се удари в напречната греда. Шест минути след това трети гол за Палермо бе отменен заради засада на Пасторе. 15-ина преди края на срещата, Кавани излъга Легроталие и влезе в полето, но ударът му с левия крак мина покрай вратата на Буфон. Пет минути по-късно Миколи стреля от границата на полето, а топката срещна лявата греда. До края на мача гостите от Торино се опитаха да вкарат поне почетен гол, но на два пъти Якуинта изпусна отлични възможности.

След тази загуба Ювентус остава на 3-ото място във временното класиране с актив от 14 точки, докато Палермо се изкачи на 10-ата позиция с 9 точки.

Палермо – Ювентус 2:0
1:0 Кавани (37’)
2:0 Симплисио (42’)

Палермо: Сиригу, Касани, Кяер, Бово, Балзарети, Пасторе (85’ Будан), Миглиачио, Брешано (74’ Ночерино), Симплисио, Кавани (77’ Гоян), Миколи

Ювентус: Буфон, Зебина (76’ Григера), Легроталие, Киелини, Гросо, Поусен, Диего (63’ Де Челие), Мело, Каморанези (70’ Трезеге), Якуинта, Амаури

Жълти картони: Касани, Пасторе (Палермо); Каморанези, Легроталие, Зебина, Григера (Ювентус)

Главен рефер: Орсато

Стадион: „Ренцо Барбера”, Палермо