Ювентус смаза Сампдория с 5:1
Thursday, 29 October 2009 10:24
grosso_melo_diego_canna_samp.jpgОтборът на Ювентус постигна убедителна победа с 5:1 при домакинството си на приятната изненада в шампионата до този момент Сампдория.

Срещата от 10-ия кръг на италианската Серия „А” премина изцяло под диктовката на „бианконерите”, които дори можеха да се поздравят с още по-изразителна победа.

Амаури намери себе си и отбеляза нови два гола на своята сметка, а Джорджо Киелини, Мауро Каморанези и Давид Трезеге също се разписаха във вратата на Кастелаци.

Срещата започна със силен домакински натиск от страна на Ювентус и още в 4-ата минута Мауро Каморанези можеше да даде аванс на „бианконерите”, но ударът му с глава премина встрани от вратата на Кастелаци.

Последваха пропуски на Гросо, Диего и Киелини, за да се стигне до 26-ата минута, когато превъзходството на Юве бе възнаградено с гол на Амаури. Бразилецът, който чака своя италиански паспорт, бе най-съобразителен в наказателното поле на Самп при изпълнение на ъглов удар и отблизо вкара за 1:0.

По-добрата игра на домакините продължи и в следващите няколко минути Джовинико и отново Амаури имаха шансове да удвоят преднината на своя отбор, но ударите и на двамата бяха неточни. Така се стигна до 42-ата минута, когато резултатът все пак стана 2:0. Амаури свали към включилия се Киелини, който отблизо разстреля Кастелаци с десния си крак. В самия край на полувремето Самп за първи път погледна към вратата на Ювентус, но удар на Станкевичиус от далеч премина на сантиметри от вратата на Буфон.

Втората част започна със страхотно спасяване на Кастелаци, който отрази удар на Амаури от близо. Малко по-късно обаче Юве успя да стигне до трети гол и с това да реши всичко в мача. Джовинко намери непокрития Каморанези в наказателното поле, който стреля с десния крак и не остави шансове на Кастелаци за 3:0. Превъзходството на домакините продължи и в 62-ата минута „Старата госпожа” стигна до нов гол, а негов автор отново бе Амаури. Бразилецът засече с глава центриране на Каморанези и заби топката в мрежата на Самп – 4:0.

Минута по-късно гостите от Генуа пък стигнаха до почетно попадение. Белучи качи топката на главата на Пацини, а голмайсторът на „моряците” не сгреши, пращайки топката в горния десен ъгъл. До края на срещата домакините предимно владееха топката и изчакваха последния съдийски сигнал. Все пак две минути преди края на срещата те стигнаха до нов гол. Гросо центрира към появилия се като резерва Трезеге, който с глава оформи крайното 5:1.

Така с този успех отборът на Ювентус събра 21 точки в актива си, с което измести Самп от второто място. „Моряците” имат 20 точки и остават на трета позиция.

Ювентус – Сампдория 5:1
1:0 Амаури 26’
2:0 Киелини 42’
3:0 Каморанези 50’
4:0 Амаури 62’
4:1 Пацини 63’
5:1 Трезеге 88’

Ювентус: Буфон, Григера, Канаваро, Киелини, Гросо, Каморанези, Мело (Де Челие 67’), Сисоко (Поулсен 54’), Диего, Джовинко, Амаури (Трезеге 67’)

Старши треньор: Чиро Ферара

Сампдория: Кастелаци, Станкевичиус, Гастадело, Заури (Белучи 38’), Манини, Тисоне (Падалино 49’), Поли, Циглер, Пацини, Касано