Ювентус излъга Макаби
Wednesday, 04 November 2009 09:40

kamo_mac1.jpgИталианският гранд Ювентус постигна втора поредна победа с минималното 1:0 срещу израелския Макаби (Хайфа), този път далеч от дома в Израел.

Единственото попадение за възпитаниците на Чиро Ферара отбеляза Мауро Каморанези в последната минута на първото полувреме.

Тогава той матира Нир Давидович с отличен удар от въздуха, който се отклони и в крак на бранител на домакините, преди да влети в мрежата на Макаби.

В нов равностоен двубой между двата тима като този преди две седмици на "Oлимпико" в Торино, италианският тим отново използва много по-големия си опит, за да се наложи над съперника.

Още от самото начало Ювентус имаше няколко добри атаки, и всеки път в основата бе Диего. Още в 6-ата минута той накара вратаря на домакините Давидович да даде най-доброто от себе си, а малко по-късно пак той изби удар на бразилеца от пряк свободен удар.

Апоел също имаше една добра възможност, когато в 28-ата минута Двалиашвили стреля след отбита топка от корнер, но Буфон показа класата си и изби.

В самия край на първото полувреме Ювентус поведе. Диего подаде към Мартин Касерес, който навлезе по дясното крило и центрира към точката на дузпата, където Каморанези направи безпомощен Давидович.

През втората част треньорът на Макаби Елиша Леви направи смени, след които Макаби изглеждаше в много по-офанзивна схема. При една контраатака обаче Амаури направи 2:0, но голът му бе отменен заради засада.

Последният шанс за гол пред домакините дойде 13 минути преди края, когато след центриране няколко играчи на Макаби се разминаха с топката.

Успехът е от изключително значение за италианците, които с втората си поредна победа в група "A" утвърждават позицията си в битката за класиране на 1/8-финалите в надпреварата, която се очертава да бъде много оспорвана.

МАКАБИ (ХАЙФА) - ЮВЕНТУС 0:1 (0:1)
0:1 - Каморанези (45)

МАКАБИ: Давидович, Тейшейра, Боколи (72-Загури), Кулма (46-Гадир), Двалишвили (56-Рефаелов), Масиелела, Осман, Арбайтман, Катан, Кейнан, Мешимур

ЮВЕНТУС: Буфон, Касерес, Киелини, Легроталие, Гросо, Мело, Поулсен, Тиаго (60-Де Челие), Диего, Каморанези, Амаури (84-Трезеге)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кулма, Масилела, Осман (Макаби); Мело (Ювентус)

СЪДИЯ: Терье Хауге (Норвегия)

СТАДИОН: "Рамат Ган"

Last Updated on Wednesday, 04 November 2009 19:53