38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Фиорентина и Ювентус не се победиха
Sunday, 07 October 2007 20:52
Отборите на Фиорентина и Ювентус завършиха 1:1 в дербито от 7-ия кръг на италианската Серия А. Винченцо Якуинта изведе гостите напред в резултата, но с гол от дузпа на Адриан Муту в края на срещата "виолетовите" заслужено стигнаха до точката. Домакините имаха териториално предимство през целия двубой, но поради липса на идеи в средата на терена и умората, натрупана от двубоя с Грьонинген от турнира за Купата на УЕФА в четвъртък, играчите на Чезаре Прандели трудно стигнаха до точката. В същото време отборът на Ювентус игра сигурно в дефанзивен план и разчиташе на контраатаки. Поради мерки за безопасност тифози на "бианконерите" не бяха допускани на стадион "Артемио Франки". Въпреки това привържениците на Фиорентина се сбиха с полицията в края на първото полувреме.

Двубоят започна равностойно, като Фиорентина имаше лек игрови превес. В 14-ата минута страхотен удар на Муту мина на сантиметри над вратата на Буфон. Пет минути по-късно отново румънският национал бе близо до гола, но ударът му с глава не намери целта. Противно на логиката в 23-ата минута Ювентус излезе напред в резултата. Винченцо Якуинта се възползва от груба грешка на Гамберини и с точен удар в долния ляв ъгъл на Фрей откри. При гола останаха съмнения за засада, тъй като Трезеге бе зад защитата на Фиорентина и пречеше на Фрей. След попадението "виолетовите" взеха инициативата и в 31-ата минута бяха близо до изравнително попадение. Уйфалуши стреля опасно от 20 метра, а кълбото рикошира в Алмирон. Въпреки това Буфон се намеси отлично и спаси с крак. В ответната атака на Ювентус, Фрей спаси бомбен удар на Недвед.

На полувремето наставникът на Фиорентина Чезаре Прандели пусна в игра Кристиян Виери на мястото на Кузманович и "виолетовите" заиграха с четирима в предни позиции. В 49-ата минута Трезеге пропусна да удвои, а след три минути удар на Дайнели от 1 метър с глава мина над гредата. В следващите минути тосканците продължиха да диктуват играта, но до чисти положения не се стигаше. Пацини бе отлично пазен на върха на атаката и Прандели реши да го замени. В игра се появиха Гоби и Ванден Боре, а освен Пацини и Семиоли бе заменен. До края на двубоя Виери и Муту се бореха със защитата на Юве, която бе безгрешна. Клаудио Раниери пусна в игра Паладино и Дел Пиеро вместо Недвед и Якуинта, но това не доведе до промени в тактическата постройка на Юве. В 87-ата минута удар на Бобо Виери срещна ръката на Легроталие и съдията Рицоли отсъди  дузпа в полза на "виолетовите". Адриан Муту не сгреши с петия си гол в Серия А от началото на сезона донесе точката на Фиорентина.

Така след 7-ия кръг Ювентус остава на 2-о място с актив от 14 точки. Фиорентина е на 4-а позиция с точка по-малко. На върха е Интер със 17. В следващия кръг тимът на Чезаре Прандели приема Сиена в тосканското дерби, докато Юве ще играе с Дженоа.

Фиорентина – Ювентус 1:1 (0:1)
0:1 Якуинта (23)
1:1 Муту (89-дузпа)

Фиорентина: Фрей, Уйфалуши, Дайнели, Гамберини, Балцарети, Кузманович (46-Виери), Донадел, Монтоливо, Семиоли (67-Ванден Боре), Пацини (67-Гоби), Муту
Треньор: Прандели

Ювентус: Буфон, Григера, Легроталие, Киелини, Молинаро, Салихамиджич, Ночерино, Алмирон, Недвед (71-Паладино), Трезеге, Якуинта (77-Дел Пиеро)
Треньор: Раниери

Жълти картони: Кузманович, Виери; Легроталие, Киелини Ночерино
Съдии: Рицоли
Стадион: Артемио Франки, Флоренция
Зрители: 40 000

Прандели: Дадохме всичко от себе си

Наставникът на Фиорентина Чезаре Прандели заяви, че неговият отбор се е раздал напълно в дербито с Ювентус и заслужено е стигнал до точката. Двата отбора завършиха 1:1, като „виолетовите” изравниха в 88-ата минута с гол от дузпа на Адриан Муту. „Започнахме добре и имахме инициативата до гола на Якуинта. Преди това Юве нямаше нито едно положение. Пропуснахме няколко възможности, но аз не мога да имам претенции към моите момчета. Чувстваше се умората от мача с Грьонинген, където играхме 120 минути само преди два дни. Ювентус прие играта и разчиташе на много опасни контраатаки”, коментира наставникът на Фиорентина.

Раниери: Пропуснахме да решим двубоя

Наставникът на Ювентус призна, че отборът му е бил близо до победата в дербито срещу Фиорентина (1:1), но в същото време изрази задоволството си от спечелената точка. Ювентус изърва победата, след като Адриан Муту от дузпа в 88-ата минута донесе точката на "виолетовите". "Доволни сме от представянето си в двубоя. Но в същото време пропуснахме да решим срещата. Дадохме свобода на Фиорентина и те имаха териториално предимство, докато ние разчитахме на контраатаки. Бяхме близо до успеха, но за съжаление домакините стигнаха до гол в края на срещата", коментира наставникът на Ювентус. Раниери не пожела да коментира ситуацията при гола на Якуинта, при който останаха съмнения за засада на Трезеге.

Last Updated on Monday, 08 October 2007 14:58