38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Италия наказа Швеция
Thursday, 19 November 2009 13:53
chiello_gol_naz.jpgСветовният шампион Италия постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Швеция в последната приятелска среща за двата отбора през 2009 година.

Мачът в Чезена премина на едно добро ниво, като и двата отбора имаха своите възможности за гол.

Единственото попадение пък бе дело на централния бранител на Ювентус Джорджо Киелини. В състава на Липи личаха имената на редица нови национали, които обаче оправдахадоверието към себе си и изиграха един добър мач, макар и без значение.

Гостите от Швеция започнаха по-силно срещата и още в третата минута можеха да открият резултата, но удар на Хусен бе спасен по прекрасен начин от Маркети. В 9-ата минута пък дойде и първата опасност пред вратата на Исаксон. Кандрева центрира в наказателното поле, Ди Натале отклони към Киелини, който стреля опасно, но стражът на шведите изби в ъглов удар. В 12-ата минута пък страхотен шут на Маркиони по диагонала премина в опасна близост до десния страничен стълб.

Двата отбора продължиха да редят опасности пред двете врати, но удари на Сафари и Елмандер за Швеция и Ди Натале и Биондини за Италия, преминаха встрани от целта. Така се стигна до 28-ата минута, когато Италия все пак успя да стигне до откриване на резултата. Кристиан Маджо центрира от ъглов удар, Киелини се извиси над всички и с глава заби топката в мрежата на Исаксон. Този гол даде самочувствие на момчетата на Марчело Липи, които наложиха контрол върху мача и притиснаха Швеция в собствената им половина до края на първата част. Все пак до нов гол не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на "Скуадра адзура".

През второто полувреме Липи направи три смени, като пусна Джузепе Роси, Даниеле Галопа и Матиа Касани. Напористият Пацини за малко да удвои, но в последния момент Исаксон се намеси. Резервата Роси и Марко Маркиони също се провалиха пред гола, но като цяло италианците показаха приятен футбол и със сигурност са зарадвали почитателите си в последния за годината мач.

Първата по-сериозна опасност през втората част дойде в 55-ата минута и бе пред вратата на домакините. Майсторович стреля опасно от близо, след като Касани го изпусна, но Маркети спаси. Швеция продължи да атакува, но защитата на Италия се справяше с моментния натиск на скандинавците.

В 74-ата минута появилият се като резерва Джузепе Роси подаде отличен пас към Ди Натале, който обаче се забави и не успя да овладее топката, въпреки че бе останал абсолютно непокрит на границата на наказателното поле. Малко по-късно пък отличен удар на Галопа от фаул премина на сантиметри над напречната греда. В 86-ата минута пък опасен удар на Пацини срещна тялото на бранител на Швеция и топката излезе в ъглов удар, като това бе и последното по-интересно събитие в мача.

Така резултатът остана непроменен и Италия записа минимална победа с 1:0. "Скуадра адзура" вече мисли за 2010 година и защита на титлата си от Мондиала в Германия, а пред Марчело Липи стои нелеката задача да комплектова своя отбор преди финалите в ЮАР. Всички в Италия все още чакат повиквателна за магьосника на Сампдория Антонио Касано, но все пак очилатият специалист има последната дума.

Италия - Швеция 1:0
1:0 Киелини 28'

Италия: Маркети, Кришито (Бокети 55'), Киелини, Легроталие, Биондини (Галопа 45'), Маркиони (Каморанези 77'), Маджо (Касани 45'), Монтоливо (Паломбо 66'), Кандрева (Роси 45'), Ди Натале, Пацини

Швеция: Исаксон, Лустиг (Вернблуум 73'), Мелберг, Майсторович, Дорсин (Вендт 58'), Сафари (Джурич 58'), Ларсон, Свенсон, Виктор Елм (Расмус Елм 45'), Елмандер (Розенберг 78'), Хусен

Жълти картони: Киелини, Галопа (Италия), Майсторович, Ларсон (Швеция)

Съдия: Скомина, Словения

Стадион: "Мануци", Чезена

Last Updated on Thursday, 19 November 2009 19:44