38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Французите развалиха юбилея на Юве
Thursday, 26 November 2009 10:05
sissoko_bordo.jpgБордо успя да постигне много важна победа над италианския гранд Ювентус с 2:0 в двубой от Група "А" на Шампионската лига.

Благодарение на този успех, "жирондинците" си осигуриха първото място в групата с актив от 13 точки.

Бордо бе по-добрият отбор в този мач и напълно заслужено стигна до трите точки. Първото попадение за домакините отбеляза Фернандо Менегацо в 54-ата минута, а крайното 2:0 оформи Маруан Чамак в 90-ата минута.

Домакините започнаха двубоя по-добре и още в 3-ата минута Менегацо имаше отличен шанс да открие резултата в полза на домакините, но ударът му не срещна очертанията на вратата, пазена от италианския национал Джанлуиджи Буфон.
Натискът на Бордо продължи и в 7-ата минута бразилският халф Вендел стреля от пряк свободен удар, но топката отново не намери очертанията на вратата на домакините.
В рамките на следващите две минути, изгодни положения за "жирондинците" пропуснаха Чамак и Вендел. На практика само късметът спаси Ювентус от това да инкасира ранен гол.
Торинци регистрираха първото си опасно положение през първото положение в 21-ата минута, а то бе пропиляно Джорджо Киелини, който засече с глава засече центриране на Диего от пряк свободен удар. В крайна сметка обаче стражът на домакините Седрик Карасо се намеси добре.
Второто по-опасно положение пред торинци за първото полувреме се откри пред Диего, който от десетина метра отправи силен удар към вратата на Карасо, но френският национал отново показа класа.
До края на полувремето домакините владееха инициативата, а изгодни положения изпуснаха Менегацо, Плашил, Шамак и Гюркюф. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме отново Бордо бе отборът, който владееше инициативата. "Жирондинците" натиснаха здраво Юве в началото на втората част и този път късметът им не им изневери. В 54-ата минута Фернандо Менегацо засече с глава перфектно центриране на чешкия национал Ярослав Плашил и не остави шансове на Буфон.
Десетина минути по-късно Тремулинас подаде перфектно към Вендел, но бразилецът изпусна отличен шанс да удвои преднината на домакините. Следващите двайсетина минути бяха силни за Ювентус, като гостите имаха шансове да изравнят чрез Диего и Киелини, но в крайна сметка намесите на Карасо им попречиха.
В 71-ата минута Буфон блокира силен удар на Тремулинас и спаси чист гол в своята врата. Гостите от Торино пък така и не успяха да се върнат в мача, като до края на двубоя те регистрираха само едно опасно положение пред вратата на Карасо, което бе пропиляно от Диего, който в 84-ата минута изпробва силен удар от пряк свободен удар. По всичко личеше, че резултатът ще се запази, но в 90-ата минута голямата звезда на домакините Маруан Чамак засече с глава центриране на Вендел от корнер и оформи крайното 2:0.

В крайна сметка Бордо стигна до победата с 2:0, благодарение на която си гарантира първото място в Група "А" с актив от 13 точки. Ювентус пък е втори с 8 точки, докато третият Байерн има пет пункта.

"Старата госпожа" и "баварците" ще спорят за второто място в групата в директен мач, коийто ще се играе на "Олимпико" в Торино.

Бордо - Ювентус 2:0
[1:0] Менегацо 54'
[2:0] Чамак 90'

БОРДО: Карасо, Шалме, Сиани, Планус, Тремулинас, Менегацо, Диара, Гуфран, (75 - Траоре), Плашил, Вендел, Чамак;

ЮВЕНТУС: Буфон, Касерес, Легроталие, Киелини, Гросо, Мело, Сисоко (89 - Mаркизио), Каморанези, Диего, Дел Пиеро (68 - Имобиле), Амаури (77 - Джовинко);

Стадион: "Шабан Далма", Бордо;

Жълти картони: Менегацо, Траоре (Б), Касерес, Легроталие, Мело, Каморанези (Ю)

6     Засади     2
26' 0''     Владеене на топката (време)     25' 17''