Ювентус наказа Интер
Sunday, 06 December 2009 12:14
marchisio_vs_inter_2-1.jpgЮвентус се наложи с 2:1 над Интер в "Дерби д'Италия" и по този начин върна интригата в Серия "А". Двубоят на стадион "Олимпико" бе много оспорван, а двата отбора се бориха до самия край за трите точки. Домакините откриха резултата чрез Фелипе Мело, но шампионите изравниха само пет минути по-късно чрез Ето'о. Старши треньорът на "нерадзурите" Жозе Моуриньо пък бе изгонен от рефера Сакани, след като си позволи да ръкопляска подигравателно на решението на съдията да отсъди нарушението, от което дойде голът на "старата госпожа". Клаудио Маркизио се превърна в герой за Ювентус, след като в 58-ата минута отбеляза страхотен гол, а пет минути преди края на мача Мело получи втори жълт и респективно червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Срещата започна с лек домакински натиск, а тифозите на „старата госпожа” хвърлиха няколко димки. В 5-ата минута Амури свали топката с гърди към връхлитащия Сисоко, който обаче бе блокиран отлично от Мунтари, а слабият му удар бе спасен от Сезар. Седем минути по-късно Диего центрира от корнер, Канаваро триково отклони топката с пета, но отново бразилският страж на „нерадзурите” внимаваше и успя да улови кълбото.

Натискът на домакините се усилваше с всяка изминала минута и логично „старата госпожа” стигна до гол в 20-ата минута. Диего центрира от пряк свободен удар, Мело стреля с глава, а кълбото се отклони в тялото на бранител на „синьо-черните”. Стражът на Интер Жулио Сезар остана изненадан от траекторията на топката и само изгледа как тя влиза в мрежата му – 1:0.
Старши треньорът на „нерадзурите” Жозе Моуриньо подигравателно започна да ръкопляска на рефера Сакани, за това че е отсъдил спорното нарушение от което последва гола за Юве. Съдията не се поколеба и веднага показа червен картон на Специалния.

В 25-ата минута Камбиасо центрира от фаул, Валтер Самуел стреля с глава, но Буфон показа класа и успя да избие.
В следващата атака обаче „нерадзурите” изравниха резултата. Деян Станкович получи топката по дясното крило и веднага центрира остро към далечната, греда където бе Самуел Ето’о. За камерунецът не оставаше нищо друго освен да насочи топката с глава в левия ъгъл на вратата пазена от Буфон – 1:1.

В 39-ата минута Дел Пиеро овладя топката пред границата на полето и веднага я насочи към долния ляв ъгъл на Сезар, но бразилският страж на шампионите бе на мястото си и улови.

Второто полувреме започна в доста лежерно темпо, като двата отбора бяха съсредоточили усилията си в центъра на терена. В 54-ата минута след изпълнение на корнер топката попадна в Самуел, който стреля с параболичен удар към Буфон, но италианският национал бе заел добра позиция и улови топката. В ответната атака Диего стреля от 25 метра по земя, но Сезар отрази удара му.

В 58-ата минута отборът на Ювентус отново излезе напред в резултата. Сисоко напредна през центъра на терена и стреля от 23 метра, но Сезар отрази удара му. Топката обаче попадна в краката на Маркизио, който технично преодоля Самуел и след това елегантно „копна” коженото кълбо над бразилския страж на „нерадзурите” за 2:1. Четири минути по-късно Балотели центрира от корнер, топката се насочи опасно към близката греда, но Маркизио успя да избие.

В 69-ата минута отново Балотели центрира от ъглов удар, но ударът на Камбиасо с глава мина над вратата на Юве. Шест минути по-късно Касерас извърши много глупаво нарушение в наказателното поле срещу Милито, но реферът Сакани не уважи протестите на „нерадзурите” за дузпа.

В 85-ата минута играчите на двата отбора започнаха масова саморазправа, която бе породена от удар с лакът на Мело срещу Балотели. В мелето Киву удари с глава Сисоко, а притичалият Буфон се сбута сериозно с Тиаго Мота. В крайна сметка реферът Сакани показа втори жълт и респективно червен картон на Мело, както и жълт на Балотели.

До края на мача играчите на Интер се опитаха да сътворят нещо опасно пред вратата на Буфон, но защитата на Ювентус се справи с хаотичния натиск и удържа ценната си преднина.

След този успех "старата госпожа" остава на 3-ата позиция, но вече има актив от 30 точки. Интер пък запазва първото си място с 35 точки.

Ювентус - Интер 1:1
1:0 Мело (21’)
1:1 Ето’о (26’)
2:1 Маркизио (58’)

Ювентус: Буфон, Касерас, Киелини, Канаваро, Гросо, Маркизио (81’ Поусен), Мело, Сисоко, Диего (90’ Григера), Дел Пиеро (71’ Каморанези), Амаури

Интер: Сезар, Занети, Лусио, Самуел (89’ Матераци), Киву, Станкович, Мота, Мунтари (60’ Балотели), Камбиасо (79’ Мансини), Ето’о, Милито

Жълти картони: Мело, Гросо, Амаури, Касерас (Ювентус); Мунтари, Самуел, Балотели (Интер)

Червени картони: Мело (Ювентус), Жозе Моуриньо (Интер)