38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Италия се издъни срещу Мексико
Friday, 04 June 2010 19:11
iaquinta_nazionale_gol1.jpgМексико победи световния шампион Италия с 2:1 осем дни преди началото на Световното първенство. „Ацтеките” се разправиха по категоричен начин с „адзурите” в приятелския мач между двата отбора, игран в Брюксел. Голове на Карлос Вела и Алберто Медина посрамиха италианците, като не им позволиха да спечелят нито един мач тази година. За сметка на това „ацтеките” оставиха отлични впечатления преди Мондиала, след като изиграха и много добър мач срещу Англия, въпреки че загубиха.

Марчело Липи заложи на нова схема 4-2-3-1, но тя не му донесе успех, и Мексико владееше положението почти през целия двубой. Досега Италия имаше шест победи и четири хикса срещу този противник, и голова разлика 25:7. Единствено в самото начало на мача, и в неговия край „адзурите” приличаха малко на себе си.

Още в 3-ата минута „адзурите” треснаха гредата. Винченцо Якинта не успя с глава да порази мрежата на „ацтеките”.
Мексико откри резултата в 17-ата минута, когато Джовани Дос Сантос намери непокрития в наказателното поле Карлос Вела и той със слаб удар успя да преодолее Буфон за 1:0.
Срещата продължи двуостро. Андреа Пирло от пряк-свободен удар затрудни Оскар Перес, който с върха на пръстите си успя да неутрализира опасността, а при последвалия ъглов удар се откри възможност пред Клаудио Маркизио, който обаче я пропиля.
Символичните гости отговориха с удар от дистанция на Карлос Салсидо, но извън целта.
В добавеното време на първата част Маркизио шутира извън наказателното поле, ала Оскар Перес се намеси решително.

В началото на втората част в тима на Италия Симоне Пепе замени Антонио Ди Натале, а за Мексико Пабло Барера и Алберто Медина се появиха на местата на Рафа Маркес и Джовани Дос Сантос.
Северноамериканците стартираха по-добре след подновяването на играта. Те имаха претенции за дузпа в 59-ата минута за нарушение на Дзамброта срещу Вела, но реферът остана безмълвен.
Де Роси хвърли много старания в средата на терена, и опитваше всичко, за да извежда на стрелкови позиции Джилардино и Якуинта, но техните удари само се разминаваха с вратата. При една контраатака на Мексико след около час игра, Вела и Ернандес останаха сами срещу Буфон, но Ернандес стреля встрани от вратата.
Доминацията на символичните гости продължи, а легендата Куантемок Бланко се появи на терена, за да запише мач №113 с националния екип. Смените, до които Марчело Липи прибягна, не доведоха до успех.
Дейният нападател на Арсенал Вела стреля опасно от фаул в 78-ата минута, но Буфон се справи и улови.
Мексиканците стигнаха до втори гол в 85-ата минута, когато Бланко копна към резервата Алберто Медина и той с диагонален удар не остави шансове на италианския страж.
Минута преди края Бонучи успя да измие от срама на световния шампион. Звездата на Бари се възползва от разбъркване след греда на Маркизио и от близо оформи крайното 1:2.
Гуардадо пропусна в добавеното време да направи хептен за смях световния шампион, след като остана сам срещу вратаря, но пропусна.

Така Италия ще трябва да върна увереността у своите фенове в последната контрола преди световното – срещу Швейцария на 5 юни в Женева. Мексико пък ще се отправи за Южна Африка, където на 11 юни ще играе срещу страната-домакин в мача на откриването.

ИТАЛИЯ - МЕКСИКО 1:2