Ювентус не успя да победи Хамбургер
Sunday, 18 July 2010 22:08
diego_amburgo_18luglio.jpgОтборът на Ювентус записа малка грешна стъпка по пътя към своето възраждане. В контролна среща с германския Хамбургер ШФ, двата тима не успяха да излъчат победител, завършвайки 0:0. Все пак, новият наставник Луиджи Дел Нери бе пуснал доста експериментален състав, в който играха по-млади играчи и някои от резервите на тима.
През първото полувреме Ювентус показа доста добра игра и създаде няколко добри положения като Мартинес и Трезеге бяха близо до гола съответно в 16-ата и 30-ата минута.

След това в 39-ата минута Трезеге пропусна още една добра възможност, а за Хамбургер се отличи Гереро, който на няколко пъти постави пред изпитание вратаря Сторари. Младен Петрич също пропиля невероятно положение на празна врата след около половин час игра.

През втората част двата отбора леко намалиха темпото. Двете защити, и вратарите в рамките се справяха много добре и не позволиха да се стигне до някакви 100-процентови ситуации. Удар на Маркус Берг бе изчистен от гол линията през второто полувреме, а немският състав доминираше в заключителните минути. По-интересно положение бе изстрел от фаул на Дел Пиеро в 65-ата минута, но вратаря на германците спаси. Хамбургер също имаше една атака малко преди края на мача, но Фереро се намеси добре, за да блокира удара на Питройпа. Ювентус, макар и малко затруднен накрая, удържа равенството до края, въпреки финалния щурм на Хамбургер.

Следващият опонент на Юве е Олимпик Лион, а контролата е на 24 юли.