Въпреки всички проблеми - Юве би Милан!
Sunday, 31 October 2010 01:28
milan_30ottobre2010.jpgЮвентус постигна епична победа с 2:1 като гост на Милан в дербито от деветия кръг на Серия А. Възпитаниците на Луиджи Дел Нери стигнаха до успеха, въпреки че звездата на тима Милош Красич бе наказан, въпреки че Джорджо Киелини получи травма на загрявката и също нямаше как да вземе участие в срещата, въпреки че Де Челье и Мартинес трябваше да бъдат принудително заменени по време на мача. Кавалерите на "Старата госпожа" показаха ментална издръжливост и играха почти цял час само с трима здрави защитници в селекцията си срещу играчи като Ибрахимович, Пато и Робиньо. В тази среща отборът от Торино доказа, че винаги отборният дух е в състояние да надвие таланта, за който за хвърлени стотици милиони.

"Росонерите" започнаха вихрено двубоя и още във втората минута Ибрахимович стреля от границата на пеналта, удряйки напречната греда.

Домакините владееха повече топката в първите двайсет минути и постоянно подлагаха на напрежение отбраната на Юве.

Халфовата линия на "бианконерите" започна да се поокопитва и да взима инициативата. В 17-а минута Дел Пиеро бе изведен зад защитата на Милан и стреля с левия крак, но Абиати спаси.

Седем минути по-късно Де Челье центрира отляво и Куалярела с глава прати топката в горния десен ъгъл на вратата - 0:1.

Малко по-късно Де Челье и Бонера сблъскаха колена и двамата бяха принудително замененни. На резервната скамайка на торинци нямаше ляв бек и поради това на терена се появи Симоне Пепе, който заигра отдясно на отбраната, а Марко Мота се премести по левия фланг на черно-бялата защита.

До края на първата част Златан Ибрахимович получи пред себе си две стопроцентови положения за гол, но и на двата пъти мерникът му изневери.

През второто полувреме Милан започна да притиска Юве още от самото начало, като в 55-а минута Луиджи Дел Нери бе принуден да прави втора принудителна смяна, след като Мартинес се контузи и бе изнесен на носилка от стадиона.

Луиджи Дел Нери бе дал наставления на своите момчета да играят малко по-прибрано и да контраатакуват и те смело се бранеха срещу многомилионната селекция на Силвио Берлускони.

В 65-а минута най-неочакваното се случи. Момо Сисоко бе намерен с дълъг пас от Маркизио. Малиецът овладя на гърди, преодолявайки Папастатополус и излезе сам срещу вратаря. Малиецът пробва да стреля с левия крак, но се подхлъзна и падна на земята. Халфът бързо се изправи и пусна къс пас за Алекс Дел Пиеро, който от точката на дузпата с десния крак прати топката в долния десен ъгъл на Абиати - 2:0 за Ювентус.

"Росонерите" атакуваха със всички сили, но петнайсет минути преди края Сисоко пресече един пас на Пирло и подаде на Куалярела, който от границата на пеналта стреля по диагонал покрай страничната греда.

Девет минути преди края след центриране на Антонини топката попадна на главата на Ибрахимович, който надскочи Пепе и вкара за 1:2.

В последните десет минути Милан пропиля две добри положения за гол чрез Ибрахимович и Зеедорф, но в крайна сметка силата на колективния дух и мъжеството възтържествува и Ювентус взе трите точки.

Милан: Абиати; Бонера, Антонини, Неста, Папастатополус; Гатузо, Пирло, Боатенг; Пато, Робиньо, Ибрахимович

Ювентус: Сторари; Мота, Легроталье, Бонучи, Де Челье; Маркизио, Мело, Акуилани, Мартинес; Дел Пиеро, Куалярела

Last Updated on Sunday, 31 October 2010 01:30