38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Юве с инфарктен успех над Лацио - Красич бележи в 94 минута
Monday, 13 December 2010 00:37
lazio_12dicembre2010_cover2.jpgЮвентус надви Лацио с 2:1 като домакин в среща от 16-я кръг на Серия А. Така торинци събраха 30 точки и се изравниха с Наполи на втората позиция във временното класиране.

Ювентус започна мача вихрено и още в третата минута след центриране от корнер на Акуилани Джорджо Киелини с глава прати топката в долния десен ъгъл на Муслера, забивайки първия си гол за сезона.

Малко след това Милош Красич мина като през малка гара левия бек на гостите Каванда, след което сърбинът пусна пас по земя за Фабио Куалярела, който от границата на малкия пеналт стреля над напречната греда.

В петнайсетата минута "орлите" получиха право да изпълнят корнер. Топката бе центрирана към границата на вратарското поле, Сторари излезе, но не успя да боксира, получи се меле, в което най-добре се ориентира Мауро Сарата, който с десния крак прати топката в долния десен ъгъл за 1:1.

След това Юве имаше още две чисти голови положения. Първо Акуилани нацели напречната греда след изпълнение на фаул, а към края на полувремето шут на Куалярела от точката на дузпата бе блокиран от Биава.

След почивката Ювентус тотално доминираше над своя противник, но пропускаше положение след положение. В края на даденото от рефера четириминутно продължение всички мислеха, че мачът ще завърши наравно. Тогава дойде моментът на Милош Красич, който получи страхотен пас от Сисоко, преодоля Каванда и от малък ъгъл успя да чукне топката с външен фалц в мрежата и да донесе много ценни три точки за "Старата госпожа".

по материал на winner.bg; снимка: juventus.com

Last Updated on Monday, 13 December 2010 00:39