Ювентус врътна още един хикс срещу Сити
Sunday, 19 December 2010 01:37

manchester_16dicembre2010_cover1.jpgЮвентус завърши участието си в Лига Европа така, както се представи и в останалите мачове. "Бианконерите" направиха 1:1 с Манчестър Сити в Торино. "Старата госпожа" завърши наравно във всичките си 6 мача в група А. Италианците отпаднаха от надпреварата още след предишния мач, когато не успяха да победяд Лех на заснежения терен в Полша. Сити пък се беше класирал, но остана на втората позиция в групата, защото Лех Познан победи в другия мач.

Юве даде шанс на някои от резервите и младите играчи да се изявят срещу англичаните. Роберто Манчини също пусна повече от резервните играчи. Тевес и Балотели си останаха в Англия, а Адебайор въобще не беше в групата заради травма.

Зденек Григера се завърна в игра за Юве и излезе като титуляр отдясно на защитната четворка на торинци. Това беше първият му мач от октомври. Дебют сред стартовите 11 записа левия бек Арман Траоре. В атака действаха младока Джанети и капитана Алесандро Дел Пиеро.

Първият шанс беше за Сити, но Жо не уцели добре топката, след хубав пробив отдясно на Мика Ричардс. Дел Пиеро също беше близо до гола. Той финтира Боатенг, но диагоналния му удар бе блокиран от Боята.

"Бианконерите" поведоха малко преди почивката. Дел Пиеро стигна до аутлинията и центрира за младока Николо Джанети. Тинейджърът ознаменува първия си мач като титуляр за Юве с гол, като засече топката в мрежата.

Веднага след паузата Жо стреля с глава, но в аут. Бразилецът обаче стигна до гол в 50-ата минута. Тогава обаче съдията вдигна флага за засада и попадението бе отменено.

В края Ювентус дори даде шанс на младия Филипо Бониперти - внук на легендата и почетен президент на Юве Джампиеро. Четвърт час преди края Сити изравни. Джонсън подаде към Жо, който се промъкна между двама и вкара. Малко след това Сити можеше да спечели. Центриране на Джонсън от фаул не бе засечено нито от Ричардс, нито от Жо.

В крайна сметка Юве отново завърши наравно. "Бианконерите" нямат загуба в последните 17 мача във висчки турнири. Сити пък е без поражение в 9. Гражданите обаче отстъпиха първото място в групата на Лех Познан, който победи 1:0 Ред Бул Залцбург.