Пелисиер попари Ювентус в продължението и го прати на 4-то място
Monday, 20 December 2010 03:21
chievo_19dicembre2010_cover3.jpgИталианският гранд Ювентус не успя да победи при гостуването си на Киево, което е добре дошло за Наполи и Лацио, като именно южняците и "орлите" ще посрещнат 2011 година като втори и трети в калчото. С този равен днес "бианконерите" доближиха с 1 точка падналия вчера Милан и вече торинци са на 5 точки от "росонерите".

Срещата започна отлично за домакините от Киево, които получиха право да изпълнят дузпа, която бе доста спорна в интерес на истината. Вратарят на Юве Марко Сторари обаче показа класа и спаси майсторски ниското изпълнение на Микеле Марколини.

В 28-ата минута Юве бе близо до гола, но опасен удар на Фредерик Сьоренсен бе отбит с мъка от вратаря Стефано Сорентино, след което топката се отби в гредата. В 31-ата минута Фабио Куалярела вкара красив гол с нещо подобно на задна ножица. Италианският национал вече има девет гол в 16 мача за Юве и е най-резултатният футболист на отбора.

След почивката Киево тръгна да връща попадението, като за това спомогна и изгонването на младока Мануел Джандонато, който имаше нещастието да получи червен картон в първия си мач с екипа на "Старата госпожа" през този сезон в Серия "А". Това беше още една от грешките на рефера, тъй като Джандонато не беше последен в защита и заслужаваше само жълт картон за тактичесото нарушение, което извърши. Оставането с човек по-малко се отрази на играта на торинци и те се дръпнаха в своята половина, разчитайки на контра атаки. Отлична такава беше започната и завършена от Красич в 79-ата минута, но изстрелът на сърбина срещна гредата, която за втори път помогна на "летящите магарета". В 86-ата минута Давиде Москардели можеше отблизо да направи 1:1, но нападателят на Киево направи комично отиграване.

Така се стигна до последните секунди на двубоя, когато домакините стигнаха до центриране отдясно и топката попадна у Серджо Пелисиер, който хвана вратаря Сторари в крачка и прати топката в обратния ъгъл за крайното 1:1. С това Ювентус пропусна шанса да посрещне Нова година като втори в Серия "А" и да скъси разликата с Милан на 3 точки.

Трябва да отбележим, че днес "бианконерите" започнаха с цели девет италианци в стартовия си състав. Единствените чужденци бяха звездата Милош Красич и младият швед Фредерик Сьоренсен.