Ювентус изпусна Самп на "Мараси"
Monday, 24 January 2011 15:08
samp_23gennaio2011_cover3.jpgЮвентус продължава със слабото представяне от началото на 2011 г. "Бианконерите" стигнаха само до 0:0 като гост на Сампдория в мач от 21-ия кръг на Серия А. "Старата госпожа" изостава на 9 точки от лидера Милан и не се възползва напълно от грешките на Интер и Лацио в този кръг. Мачът премина като истинска битка, но Юве можеше да спечели в самия край, когато Дел Пиеро пропусна две уникални положения.

Луиджи Дел Нери се завръна в Генуа, където ръководеше Сампдория миналия сезон и изведе "моряците" до място в Шампионската лига.

Юве взе първата си победа за 2011 г. срещу Бари миналия уикенд и отбора искаше да продължат успешния ход.

Мачът се игра на празничен за стадион "Луиджи Ферарис" ден. Днес, 22 януари, се навършиха 100 години от първия мач, на който стадиона с прякор "Мараси" беше домакин. На 22 януари 1911 г. Дженоа приема Интер, но губи с 1:2. Тогава стадиона се е казвал още Дзена или Кахена. Той получава настоящото си име едва през 1933 г.

Сампдория не беше готова на подаръци в този празничен ден. Моряците бяха допуснали само 5 гола у дома от началото на сезона, но въпреки това бяха далеч от евроквотите.

Ювентус можеше да разчита отново на Амаури, който излезе титуляр в атака със специална маска на лицето, след като счупи носа си. "Старата госпожа" обаче изгуби своя капитан. Алекс Дел Пиеро имаше треска и макар да пътува до Генуа и да поиска да играе, ръководството прецени, че е добре да не рискува здравето на капитана и той остана на пейката. Дел Нери заложи на схема с петима в средата на терена, като Пепе често действаше и като втори нападател.

За Сампдория отново титуляр бе Федерико Македа, който бе привлечен под наем от Манчестър Юнайтед. Младокът вече се разписа за Самп като вкара гол в мача за Купата на Италия. Македа партнираше на Джампаоло Пацини.

Началото обаче бе кошмарно за Ювентус. "Бианконерите" отново загубиха футболист заради контузия. Във 2-ата минута Траоре се контузи при опита да изпревари Манини. Защитникът получи разтежение и бе сменен от Фабио Гросо. В 9-ата минута Пепе, който играеше на необичайната позиция зад Амаури, получи топката в средата на терена и опита удар от дистанция, но той отиде високо.

Самп също трябваше да прави ранна смяна. Лукини се контузи сериозно при един сблъсък за висока топка с Амаури. Защитникът бе сменен от Акарди.

Първият точен удар в мача дойде в 32-ата минута. След корнер Бонучи успя да стреля с глава, но вратаря на домакините Курчи спаси с хубав рефлекс. С това се изчерпа всичко за първото полувреме.

Втората част започна с невероятен пропуск на Джампаоло Пацини. Нападателят получи чудесно подаване на точката за дузпата и бе сам срещу Буфон. Ударът му с външен фалц обаче мина от външната страна на гредата. Ювентус отвърна с удар на Пепе от разстояние. Курчи се хвърли и улови. Треньорът Дел Нери се реши и пусна в игра Дел Пиеро на мястото на Милош Красич.

Лошият терен обаче създаваше много проблеми на играчите. Пацини се контузи и на негово място влезе Поци. Той обаче бе на терена само 10 минути преди да получи травма и да бъде сменен от Тисоне. Така "моряците" останаха само с един нападател - Македа. В края на мача домакините натиснаха. Ювентус имаше проблеми в защита, но Самп така и не намери точен завършващ удар.

Последните няколко минути бяха най-добрите за Юве. "Бианконерите" пропуснаха да вземат трите точки след няколко чудесни шанса. Най-доброто положоение за Ювентус дойде 2 минути преди края на мача. Резервата Мартинес проби отдясно и изведе чудесно капитана в наказателното поле. Дел Пиеро стреля по земя, но Курчи спаси удара му с крак. В добавеното време Дел Пиеро центрира отляво, Мартинес свали топката с глава, но Амаури не успя да нанесе удар на 3 метра от вратата. В следващата атака Дел Пиеро се провали при положение, което обикновено не пропуска.

Капитанът получи топката на мястото за изпълнение на дузпа, а около него нямаше никой на 4-5 метра. Ударът му обаче мина 3 метра над вратата. Това бе и последният шанс в мача, който приключи 0:0. За шести път в последните 8 сблъсъка между тези отбори, крайният резултат бе равен.

САМПДОРИЯ - ЮВЕНТУС 0:0

САМПДОРИЯ: Курчи, Дзаури, Волта, Лукини (11 Акарди), Циглер, Манини, Поли, Паломбо, Губерти, Пацини (60 Поци 70 Тисоне), Македа

ЮВЕНТУС: Буфон, Мота, Бонучи, Киелини, Траоре (3 Гросо), Акуилани (84 Мартинес), Сисоко, Красич (56 Дел Пиеро), Пепе, Маркизио, Амаури

gol.bg; снимка: juventus.com

Last Updated on Monday, 24 January 2011 15:09