Възроден Юве подчини жалък Интер
Monday, 14 February 2011 00:30
team_inter.jpgЮвентус удари шампиона Интер с минималното 1:0 в дербито на 25-ия кръг на Серия "А" и спря "нерадзурите" към подновения им поход към челните позиции във временното класиране.

Точен за "бианконерите" отново бе новото попълнение Алесандро Матри, който матира Жулио Сезар в 30-ата минута и донесе много ценни три точки за "Старата госпожа".

Това бе и втора загуба за "нерадзурите" откакто начело на отбора е Леонардо.

Двубоят започна много активно още от самото начало, като футболистите на двата тима постоянно сновяха към противниковото поле.

Двете защити обаче удържаха натиска и играта се съсредоточи главно в центъра на терена.

Чистите положения бяха голяма рядкост и трудно се виждаше как може да влезе гол в тези минути. Точно след половин час игра обаче домакините неочаквано поведоха - Красич проби отдясно, реши да не се надиграва със Санети и върна към Сьоренсен, който моментално центрира към вратарското поле. Там Иван Кордоба скочи да избие с глава, но остана под топката и Алесандро Матри засече в незащитения десен ъгъл на вратата - 1:0.

Шампионите решиха веднага да връщат гола и Камбиасо и Пацини пробваха да застрашат Буфон, но без успех.

След почивката Интер можеше да изравни, но в 50-ата минута удар с глава на Пацини бе избит от Буфон. Три по-късно пък Матри стреля опасно с глава след центриране отдясно, но прати топката неточно край целта.

Минута по-късно отново Матри се откъсна, но точно преди да бие към Жулио Сезар Майкон изби в корнер. Леонардо реагира и пусна в игра Горан Пандев на мястото на Хусин Харджа. Делнери пък извади уморилия се Лука Тони, като пусна Винченцо Якуинта.

В 67-ата минута Снайдер изстреля истинска бомба с десния крак и топката влизаше във вратата, но Акуилани изби с тяло силния удар на холандеца.

На терена се появиха и Симоне Пепе и Мохамед Сисоко вместо Клаудио Маркизио и Фелипе Мело, както и Юто Нагатомо за Интер на мястото на Камбиасо.

В 75-ата минута само бързата намеса на Буфон пък запази преднината на Ювентус, след като Сьоренсен върна слабо назад и Ето'о можеше да изненада неприятво вратаря, но Джиджи изби навреме.

Интер натисна сериозно и отново стражът на "бианконерите" бе на мястото си в 82-ата минута, когато пак камерунецът бе изведен на отлична позиция за стрелба.

Юве пък отговори с пробив на Пепе отляво, който центрира към Матри на точката на дузпата и ударът на последния мина на метър от лявата греда.

В 89-ата минута и съдбата обърна гръб на Интер, след като шампионите изпуснаха уникален шанс да стигнат до равенството - Майкон центрира отдясно и на далечната греда Самуел Ето'о прати топката на празна врата в напречната греда.

Така Юве събра 41 точки и се изкачи на шесто място във временното класиране.