Нов резил: Юве - Болоня 0:2
Sunday, 27 February 2011 02:47

За кой ли път през този сезон Ювентус поднесе горчив хап на феновете си и загуби на собствен терен. Този път отборът на Луиджи Дел Нери се провали срещу средняка Болоня и загуби с 0:2. И двата гола за гостите отбеляза бившият нападател на Юве марко Ди Вайо. Ветеранът откри резултата в 49-ата минута, а в 66-ата удвои аванса на Болоня.

Двубоят между двата тима започна равностойно и през първите няколко минути се забелязаха няколко добри атаки и към двете врати.

Футболистите на Луиджи Делнери се опитваха да натиснат своя съперник, но така и не успяваха да стигнат до чисто голово положение през първите няколко минути.

Все пак обаче в 10-ата минута Юве най-после съумя да стигне до нещо опасно.

След центриране на Милош Красич се наложи бранител на Болоня да чисти топката в корнер.

Алесандро Матри бе много близо до това да засече кълбото, но бе изпррварен.

При изпълнението на ъгловия удар пък Фелипе Мело игра с глава, но ударът му бе неточен.

Натискът на торинци продължи и в 10-ата и 11-ата минути Хорхе Мартинес и Мело отправиха удари от дистанция към вратата на Вивиано, но отбраната на гостите се справи с опасността.

В 14-ата минута Матри имаше възможност да открие резултата, след като бе намерен от Джорджо Киелини на точката за изпълнение на дузпата.

Техничният му удар обаче мина встрани вратата на Болоня и излезе в аут.

Точно пет минути по-късно Матри подаде топката към Якуинта, но вторият не успя да я овладее и пропиля добро положение за своя тим.

Все пак обаче и гостите "показаха зъби" и в 26-ата минута Матео Рубин стреля от 25 метра, но топката излезе в аут.

Въпреки опасното положение на Болоня, Юве за пореден път показа, че има предимство в този мач.

В 28-ата минута Фелипе Мело отправи много мощен удар, който бе с мъки избит от Вивиано.

Само шест минути по-късно пред Юве се откри нова страхотна възможност.

Матри намери връхлитащия в наказателното поле на гостите Якуинта, но последният се затрудни при овладяването на кълбото и го загуби.

В 41-ата минута Милош Красич центтрира остро от фаул, но защитата на Болоня се справи и изчисти топката.

Четири минути по-късно Винченцо Якуинта нацели гредата и пропусна най-добрата възможност за Юве да излезе напред в резултата.

До края на първата част не се случи нищо кой знае колко интересно и резултат на почивката се запази при нулево равенство.

На почивката треньорът на домакините Луиджи Делнери извърши две смени и пусна в игра Дел Пиеро и Лука Тони на местата на Хорхе Мартинес и Енцо Якуинта.

Второто полувреме започна с добро положение за гостите. Меджиорини бе изведен на много добра позиция, но топката му дойде малко дълга. Иначе излизаше сам срещу Сторари.

В 49-ата минута гостите шокиращо откриха резултата с гол на Марко Ди Вайо.

Той успя да се измъкне от опеката на трима бранители на домакините и да стигне до един хубав извеждащ пас, след което прехвърли Марко Сторари, за да прати топката във вратата му.

В следващите минути домакините се опитваха да стигнат до нещо опасно, но усилията им не доведоха до нищо.

В 55-ата минута Дел Пиеро центрира, но няколко негови съотборници се разминаха с топката в малкото наказателно поле на Болоня.

Две минути по-късно пък ветеранът Ди Вайо имаше възможност да удвои преднината на своите, но ударът му излезе в аут.

В следващите минути домакините притиснаха своя съперник. В 62-ата минута Алекс Дел Пиеро стреля от фаул, но ударът му рикошира в главата на голмайстора на гостите Марко Ди Вайо.

Две минути по-късно домакините изпуснаха меко казано невероятен шанс. След центриране на Красич от фаул, топката попадна в Леонардо Бонучи, който отправи удар от близо.

По всичко изглеждаше, че кълбото ще влезе в мрежата и резултатът ще бъде изравнен, но Бритос изби от голлинията и спаси тима си от попадение.

В 66-ата минута Марко Ди Вайо нанесе втори много жесток удар по амбициите на Ювентус да спечели двубоя. Ветеранът вкара второто си попадение в мача и почти предреши неговия изход.

Капитанът на Болоня се подигра с Бонучи и Зденек Григера, след което с премерен удар прати топката в близкия ъгъл на Сторари.

В следващите минути домакините опитаха да наложат натиск над противника си и донякъде успяха да сторят това. В 72-ата минута Барцали изпусна уникален шанс да намали резултата, но ударът му от няколко метра не влетя във вратата на Вивиано.

Осем минути по-късно Леонардо Бонучи имаше добра възможност да намали резултата, след като засече с глава центриране на Алекс Дел Пиеро, но в крайна сметка ударът му излезе в аут.

До края на срещата домакините бяха по-активният отбор, но въпреки това до нови попадения не се стигна и в крайна сметка Болоня взе ценни три точки от визитата си на "Олимпико".

В класирането Ювентус е на 7-о място с 41 точки - на 7 от четвъртия Лацио, при това с мач повече. Успехът пък изведе Болоня на 11-о място с 35 точки.