38 Сампдория X-X Ювентус

* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Дел Пиеро върна Юве на победния път
Tuesday, 22 March 2011 01:42
krasic_del_piero_brescia.jpgЮвентус взе първата си победа от месец насам. Бианконерите се наложиха с 2:1 над Бреша у дома. Успехът дойде трудно благодарение на головете на Милош Красич и Алесандро Дел Пиеро. Точен за Бреша бе Едер. Гостите завършиха мача с 10 души. Изгонен за два жълти картона бе Мареко.

В миналия кръг Ювентус сложи край на серията от три поредни загуби, но равенството 2:2 с Чезена едва ли е задоволило някой сред бианконерите. От началото на 2011 г. Юве имаше едва 2 победи в първенството. Бреша пък завърши наравно в последните четири кръга.

Отново в атака за Юве бяха Алесандро Дел Пиеро и Алесандро Матри. В защита на мястото на наказания Мота излезе Сьоренсен. Бреша отвърна с типичното си 3-5-2 като в атака бяха Едер и Диаманти.

Мачът започна отлично за Юве. Още в първата минута домакините създадоха положение. Красич центрира, топката не бе изчистена добре и попадна у Акуилани. Неговият удар с десния крак мина покрай вратата. След още 4 минути Юве отново бе близо до гол. Пепе центрира отляво и Матри стреля с глава, но вратаря Аркари спаси.

В следващата атака гостите поискаха дузпа. Едер падна в наказателното поле на Юве след сблъсък с Киелини. Реферът Чели не отсъди нищо. После Коне опита удар от разстояние, но не уцели вратата. После Дел Пиеро изведе Пепе, но той не овладя добре и стреля в аут. Вратарят Буфон също реши да изпита нервите на тифозите, като излезе извън полето и изгуби топката, но в крайна сметка успя да я изчисти.

В 20-ата минута Юве удари греда. Дел Пиеро отигра великолепно топката и тя стигна до Красич. Центрирането му бе отклонено и срещна гредата. 2 минути след това Старата госпожа най-накрая стигна до гол. Огромна грешка направи Кордова, който позволи на Матри да му отнеме топката и да подаде на Красич. Ударът с десния крак на сърбина бе твърде добър за Аркари.

Голът не стресна Бреша. Гостите веднага имаха шанс. Едер се освободи и стреля, но Буфон отрази удара на бразилеца. След това Красич опита своя удар от 25 метра, но Аркари изгледа как топката отиде в аут. 3 минути преди паузата Бреша изравни. Вас центрира и Едер се оказа забравен от защитата на Юве в наказателното поле. Бразилецът се възползва от несигурното излизане на Буфон и доведе нещата до 1:1 на почивката.

В 56-ата минута Киелини имаше великолепен шанс да вкара. Акуилани стреля, удара му бе отбит, но Киелини бе изпреварен от Мареко. После Акуилани отново опита шут от далеч, но Аркари спаси без проблеми. Едер бе най-опасният играч на Бреша и пробва страхотен шут, но топката мина покрай сглобката на гредите.

В 68-ата минута Дел Пиеро вкара победния гол за Юве. Капитанът пое топката в центъра на терена и с чудесен удар с левачката от движение остави Аркари без шансове - 2:1.

Три минути след това Бреша остана с 10 души. Мареко получи втори жълт картон за фаул срещу Матри. До края Юве предпочете да запази аванса си. В 85-ата минута Дел Пиеро изведе Красич, но Дапрела изпревари сърбина.

В крайна сметка с доста трудности и с един невероятен гол на Дел Пиеро Ювентус взе първата си победа от месец насам. Засега хората на Делнери може само да мечтаят за зона Шампионска лига, но трите точки доближиха тима до евроквотите. Бианконерите имат 45 точки и са седми - на пет точки зад шестия Рома.

Last Updated on Tuesday, 22 March 2011 02:04