Ювентус най-накрая записа трета поредна победа
Monday, 11 April 2011 06:17
10aprile2011_genoa.jpgЮвентус се върна в битката за четвъртото място в Серия А, с победа 3:2 над Дженоа у дома. Това бе трети пореден успех за "бианконерите" в първенството - нещо, което не им се беше случвало досега през сезона. "Старата госпожа" на два пъти изоставаше в резултата, но стигна до успеха с головете на Пепе, Матри и Тони. Бонучи си вкара автогол в началото, а точен за Дженоа бе и Флоро Флорес.

След успеха Юве вече има 51 точки и изостава на 5 от четвъртия Удинезе. До края на сезона има 6 кръга.

След хубавата победа над Рома в Рим, Ювентус се стремеше към нов успех срещу Дженоа, който да приближи още "бианконерите" до евротурнирите. Те имаха възможността да доближат четвъртия Удинезе, който снощи падна от Рома.

Фабио Гросо беше наказан за Юве, а Джиджи Буфон и Алесандро Дел Пиеро не бяха в групата за мача, след като не се възстановиха от травми. Аут бяха също Киелини, Якуинта, Сисоко, Ринаудо, Де Челие и Куалярела. Треньорът Дел Нери заложи отново на схема само с Матри в атака и Пепе и Красич по фланговете. Марко Мота се възстанови и излезе титуляр като десен защитник.

Началото беше кошмарно за Ювентус. Още в 7-ата минута Дженоа поведе. Антонели опита да подаде в наказателното поле, но Леонардо Бонучи пресече паса и то извън наказателното поле, но това се оказа неспасяем удар за вратаря Марко Сторари. Топката влезе в близкия му ъгъл - 0:1.

Ювентус опита да реагира веднага. Алесандро Матри падна в наказателното поле след контакт със съперник, но реферът не се трогна. Фелипе Мело опита шут от дистанция, но Едуардо спаси. Последва и добър шанс за Леонардо Бонучи да поправи грешката си. Марко Мота свали топката след корнер към Бонучи, който стреля от упор с глава. Вратарят Едуардо направи великолепно спасяване.

На почивката Дженоа водеше с 1:0. Втората част започна много динамично. Пепе опита удар отляво, но Едуардо боксира в корнер. В 50-ата минута Ювентус изравни след чудесен пробив на Красич. Стигна се до удар на Пепе, който се отклони в тялото на Марко Роси и спря в мрежата зад Едуардо - 1:1.

Но радостта на Юве не трая дълго. 6 минути по-късно Дженоа отново поведе. Антонели бе архитекта на попадението. Той центрира добре топката и Флоро Флорес с мощен удар с десния крак препарира Сторари.

Дел Нери реагира като извади Марко Мота и Фелипе Мело и пусна в игра Сьоренсен и Лука Тони. Ювентус заигра с 4-4-2. Резултатът дойде в следващата минута. Траоре проби отляво и центрира, Лука Тони отклони топката, което се оказа асистенция за Матри. Нападателят прати топката в мрежата и Юве отново изравни.

В 70-ата минута Юве бе близо до това да поведе за първи път в мача. Лука Тони не успя да засече топката, която се разходи пред голлинията на Едуардо. "Старата госпожа" продължи да натиска в търсене на победата. Пепе беше много близо до нов гол, но този път удара му бе отразен с крак от Едуардо.

Усилията на Юве бяха възнаградени 7 минути преди края, когато Лука Тони вкара за 3:2. Акуилани му подаде в наказателното поле, а ветерана удържа натиска на Даинели, финтира го и с десния крак прехвърли Едуардо. Тони наказа отбора, в който играеше до януари. Това бе втори гол за Тони с екипа на Ювентус.

Минута преди края Дженоа можеше да изравни. Флоро Флорес беше много близо до попадение след акробатично изпълнение. Юве обаче удържа победата, която е трета поред за "бианконерите". Те все още имат шанс да се борят дори за място в Шампионската лига. В оставащите кръгове "Старата госпожа" играе с Фиорентина, Катания, Лацио, Киево, Парма и Наполи.

ЮВЕНТУС - ДЖЕНОА 3:2

0:1 Бонучи 7 автогол