Юве удари и Лацио
Sunday, 27 November 2011 10:04
Юве удари Лацио насред РИМЮвентус удари Лацио насред РИМ, с осмата си победа като гост на "орлите" с 0:1. Тази победа бе шампионската заявка на Юве и показа на цяла Италия, че "Старата госпожа", ще бъде фактор тази година, след като мина един много тежък период. Поредното голямо дерби, което "бианконерите" печелят през този сезон даде надежда за милионите фенове, че ще видят любимият отбора, отново с апетит за шампионската титла. След победите над Милан и Интер, дойде и ред на Римляните, с тази победа Юве продължава да няма загуба през сезона. В същото време Юве прекъсна серията от 9 двубоя без поражение на своя съперник.

Симеоне Пепе вкара единственият гол в 34-ата минута, който бе достатъчен за 69-ата победа на "старата госпожа" в 135-ия сблъсък помежду им.

Срещата бе изключително динамична, с отворена игра, нападателен футбол и много положения пред двете врати. Първата по-опасна атака бе за Лаци, като в 8-ата минута Ернанеш стреля от далеч, но топката мина високо над вратата. В ответната атака Юве създаде опасна контра и бе близо до откриване на резултата, Лихтщайнер центрира от аутлинията и намери Маркизио във вратарското поле, но изстрелът с глава не бе точен. След това в 17-ата минута Пирло затрудни сериозно Маркети от фаул, но вратаря успя да спаси.

Последваха минути в които Лацио доминираше и създаде добри положения първо Томазо Роки не се възползва от грешка в защитата, и удара му мина покрай вратата. След това Ледесма с далечен удар се опита да застраши врата , но и той пропусна. Юве отговори с много силна атака в която най-деен бе Симоне Пепе, той овладя в наказателното поле, излъга защитник и стреля, но не точно. В 32-рата минута имаше още една възможност с удар от дистанция, но вратарят отново се намеси много силно. В 34-ата минута Юве направиха показна контраатака, Матри напредна от ляво и подаде за Пепе на точката на дузпата и този път той не сгреши откривайки резултата 0:1. В 37-ата минута пък Маркети бе на път да направи фатална грешка при опит да овладее една топка, която рикошира в крака на Пепе и се насочи опасно към вратата, но за късмет на Римляните излезе в аут.

Втората част започна със силен натиск на Лацио. В 48-ата минута Ернанеш отправи силен изстрел, но право в ръцете на Буфон. След това на няколко пъти удари на играчи на домакините бяха блокирани от защитата на "старата госпожа", която в този мач бе на ниво. В 54-ата минута пък Лулич стреля с глава от близо, но слабо. В 60-ата минута удар на Ернанеш се отби от гредата, а при добавката и Лулич не успя да нанесе точен изстрел. Минута по-късно пък Буфон се намеси решително след нов изстрел на Ернанеш и запази вратата си суха.

Постепенно Ювентус уби устрема на "орлите" и да изнесе играта в предни позиции. Като спряха атакуват така настървено, както през първата част, а започнаха да пазят преднината си. В 73-ата минута "бианконерите" бяха близо да решат всичко , след като Джакерини излезе очи в очи с Маркети, но вратарят успя да отрази удара му. Халфът пропусна нова добра възможност в 79-ата минута, след като засече центриране на Матри, но то мина покрай вратата. След това и удар на Матри мина покрай вратата. Сисе пропусна добра възможност да донесе равенството и точката за своите, но изстрелът му бе много слаб.

Така мачът завърши с минимален успех за Юве, който оглави класирането с 25 точки в актива си и мач по-малко. Лацио остава на 3-то място с 22 точки.
Last Updated on Sunday, 27 November 2011 10:52