Драма в Неапол! ЮВЕ НЕПОБЕДИМ!
Wednesday, 30 November 2011 09:38
Драма в НеаполЮвентус защити лидерската си позиция на водач в класирането в Серия А, след като не допусна да бъде победен и стигна до зрелищно равенство 3:3 при тежкото си гостуване на „Сан Паоло" срещу Наполи.

Въпреки безобразията на съдията, който очевидно остана сляп за нарушенията на домакините, които доста грубо влизаха в играчи на "стара госпожа" и това предизвикваше гнева на "бианконерите", които искаха обясние, защо се играе толкова грубо срещу тях. Фризьора, декорираше с картон всяка тяхна реакция.

След като Матри бе ударен с лакът по лицето и Лихтщайнер, който бе съборен на земята след доста дейна интервенция по гърба му след като бе повален на тревата, Хамшик срита нарочно играча на Юве и това провокира бурната реакция на играча, който поиска да не се играе грубо.Съдията отново остана недовидял и показа жълти картони на Хамшик и Лихтщайнер, Матри също бе декориран затова, че поиска обяснение за удара с лакът.

Неаполитанцита изглеждаха сигурни победители десет минути преди края, след като дотогава водеха в резултата, но финалният щурм на „старата госпожа" ги изненада, и Юве от 3:1 успя да обърне до 3:3.

Марек Хамшик изтърва дузпа за Наполи още в 13-ата минута, след като реализира от първия си опит, но трябваше да повтори изпълнението си, заради нахлуване на играчи в наказателното поле. При втория удар обаче словашкият плеймейкър прати топката над горната греда.

Въпреки това Хамшик се реваншира на феновете и откри резултата в 21-ата минута, а в 40-ата Горан Пандев се възползва от грешка в отбраната на Юве и вкара за 2:0. Алесандро Матри върна интригата само 180 секунди след почивката, но отново Панев с акробатично изпълнение в 67-ата минута направи 3:1.

Марсело Естегарибиа обаче вкара първия си гол с екипа на „старата госпожа" и намали отново пасива на гостите, като в 72-ата минута Симоне Пепе със самостоятелен пробив и карамбол в защитата на Наполи изравни и сложи край на головата фиеста на „Сан Паоло".

Така в класирането Ювентус вече води пред втория Милан с 2 пункта, след като има 26 в актива си, а Наполи се изравни с Рома и Катания и има 17 точки, заемайки шестата позиция с по-добра голова разлика.

В първия четвърт час от двубоя вместо домакински натиск, зрителите на „Сан Паоло" видяха силни мигове за тима на Юве, който владееше топката значително повече и не позволяваше на играчите на Наполи дори да минат центъра.

Пресата на „бианконерите" много близо до наказателното поле на противника затрудняваше домакините при изнасянето на топката, а центриранията в пеналтерията на Морган Де Санктис внасяха смут в отбраната на Валтер Мадзари.

Независимо от очевидното предимство на „старата госпожа" чисти положения пред вратата на Наполи не бяха създадени, а вместо това увлечените в атака бранители на Антонио Конте оголиха собствената си половина.

От този факт в 13-ата минута, когато Езикиел Лавеци проби по лявото крило и нахлу в наказателното поле, при което бе повален от Андреа Пирло и съдията Паоло Талиавенто посочи бялата точка. Марек Хамшик превърна дузпата в гол, но бе принуден да повтори изпълнението си, защото играчи и на двата отбора навлязоха в пеналтерията.

При втория си опит обаче словакът прати топката над горната греда и по този начин сътвори най-сериозния пропуск в целия мач.

Въпреки изпуснатата дузпа Наполи не се стъписа и не загуби концентрация в играта си, като само след 8 минути Хамшик се реваншира на феновете и все пак откри резултата - Кристиан Маджо центрира от пряк свободен удар, а Щефан Лихтщайнер неволно отклони кълбото към словашкия халф, който с глава отблизо простреля Буфон - 1:0.

Ювентус пробва да върне попадението моментално, но набезите към Де Санктис не носеха същия заряд, както в началото на двубоя. „Бианконерите" също така промениха стила си на игра и залагаха прекалено много на изсипани топки в предни позиции, които по принцип не представляваха трудност за бранителите на Наполи.

Играта на „старата госпожа" не се получаваше и поради факта, че Андреа Пирло не получаваше достатъчно топката, а в нападение към Алесандро Матри почти не се правеха пасове, в резултат на което острието беше изолирано.

Горан Пандев явно бе решил да се възползва на сто процента от възможността да замества Единсон Кавани в атака и на няколко пъти опитваше сам да обработва топката, за да си осигури позиция за стрелба. При първия му опит с левия крак Буфон спаси, но в 40-ата минута бившият играч на Интер се разписа за 2:0.

Рикошет в крака на Лихтщайнер върна топката в наказателното поле на гостите и от това се възползва македонецът, който с диагонален изстрел покачи преднината на тима си.

След почивката отново Ювентус пое инициативата и упражни натиск на противника си, но този път успя да материализира превъзходството си само 3 минути след подновяването на играта. Матри, който през първото полувреме рядко играеше с топката, сега с прекрасно изпълнение не остави шансове на Де Санктис и върна гостите в мача - 2:1.

Възпитаниците на Валтер Мадзари усетиха, че ще си навлекат неприятности, ако намалят усилията си в нападение и на свой ред пробваха няколко акции в предни позиции, но главно чрез Лавеци. Той обаче предпочиташе сам да завършва атаките на състава и на моменти проваляше възможности за опасност пред Буфон. Вратарят на Юве веднъж се намеси решително след удар именно на Лавеци по диагонала от левия фланг.

Хамшик също изпусна да се разпише, но в 67-ата минута Маджо се възползва от празно пространство по дясното крило, за да нахлуе и да центрира остро в наказателното поле. Там бе единствено Горан Пандев, но защитниците Андреа Бардзали и Леонардо Бонучи позволиха на македонеца да овладее и обръщайки се, да простреля Буфон за 3:1.

Юве не се отказа да гони по-позитивен резултат от срещата и с първия си шанс, стигна до втори гол - в 72-ата минута центриране на Пирло бе отклонено от Матри на далечната греда за Марсело Естигарибиа, който стреля под плонжа на Де Санктис - 3:2.

В 79-ата устремът на „старата госпожа" беше възнаграден с изравнително попадение, за да стане спектакълът на „Сан Паоло" пълен - Симоне Пепе направи пробив фронтално срещу вратата, а след като направи няколко финта, топката рикошира в крак на бранител и се върна в Пепе. По този начин бившият нападател на Удинезе се оказа очи в очи със стража на Наполи и с безкомпромисен изстрел направи 3:3.

До края на срещата двата отбора понамалиха оборотите и не поемаха нови рискове с охота, тъй като точката щеше да се окаже доста важна в борбата за челото на класирането. Юве със сигурност остана по-доволен от равенството, тъй като се откъсна на върха в Италия с 2 точки пред Милан.
Last Updated on Wednesday, 30 November 2011 09:38