Юве загуби две точки у дома срещу Сиена
Monday, 06 February 2012 11:56
Хикс със средняка СиенаЮве допусна равенство със Сиена и пропусна отлична възможност да се откъсне на 3 точки пред Милан, след като не успя да победи Сиена в мач от 22-ия кръг. Мача завърши 0:0, Юве направиха множество пропуски пред вратата на Пеголо, който се отличи с няколко много силни изяви и успя да опази вратата си "суха". Въпреки хикса Юве остана на върха в класирането, тъй като и Милан не успя да победи Наполи.

Първото полувреме бе равностойно. Юве имаше инициативата, но трудно стигаше до голови положения. Първата опасност в мача бе за Сиена, като Матиа Дестро в 7-ата минута силен удар, който премина покрай вратата.

Постепенно "старата госпожа" взе нещата в свои ръце и в 16-ата минута на Артуро Видал отправи силен удар, който бе спасен от вратаря. Веднага след това отново Дестро пробва рефлекса на Буфон. Юве показа характер и продължи да бъде настъпателен и в 33-ата минута Стефан Лихтщайнер пропусна страхотен шанс да отбележи, но удара му мина над вратата. В 40-ата минута по подобен начин Мирко Вучинич прпусна да засече добре едно центриране в наказателното поле и не успя да открие резултата.

В началото на второто полувреме всичко по-интересно се случваше пред вратата на Сиена. Първо в 48-ата минута Матри стреля от далеч, но покрай вратата. Малко по-късно Вучинич отправи слаб удар с глава, а в 55-ата минута Маркизио отправи изстрел, който рикошира от защитник и топката коварно се търкулна до гредата. При последвалия корнер Киелини стреля опасно с глава, но вратарят опази вратата си.

"Бианконерите" засилваха натиска си с всяка минута. В 59-ата удар на Пирло от фаул бе избит от вратаря, след това Видал имаше шанс, но стреля покрай вратата, в 62-ата минута и Матри отправи изстрел с глава, но стражът на гостите Пеголо отново се намеси много силно.

Въпреки усилията на "бианконерите", Сиена се защитаваше много добре и беше бетонирала постъпите към наказателното поле. Юве налитаха като оси, в78-ата минута Пирло опита нов удар към вратата на Сиена, но отново не успя да затрудни вратаря. В 83-ата минута от Юве претендираха за дузпа за игра с ръка на защитник на гостите, но съдията прецени, че няма основания за такава. Играчите на Сиена дори можеха да спечелят мача, но в 85-ата минута Пабло Гонзалес направи страхотен пропуск от близо. В даденото от съдията продължение пък Пеголо отново направи невороятно спасяване и подпечата точката за Сиена.

В крайна сметка мачът завърши без победител, но Ювентус остана на върха в класирането с актив от 45 точки. Сиена с актив от 20 точки и заема 17-ото място в класирането.