Ювентус не губи Милан от поглед след победа над Интер
Written by sportal.bg
Sunday, 25 March 2012 01:00
alex_man_u.jpgОтборът на Ювентус надигра с 2:0 на "Ювентус Стейдиъм" Интер в среща от 29-ия кръг на Серия "А". Уругвайският защитник Мартин Касерес откри резултата в 57-ата, а символът на Юве Алесандро Дел Пиеро, появил се в игра през втората част, се разписа за 2:0 в в 71-ата минута. Победата на "Старата госпожа" обаче можеше да бъде още по-изразителна, ако не бяха пропуските на "бианконерите" пред противниковата врата през второто полувреме. "Нерадзурите" пък изиграха добро първо полувреме, но през втората част рухнаха.

Така, Ювентус не позволи на шампиона и лидер в класирането Милан да се откъсне напред. В момента "росонерите" водят с 63 точки, а Ювентус е втори с 59. Интер е осми с 41.

Ювентус продължава да няма загуба този сезон. Интер пък е все по-далеч от заветното трето място в подреждането. За Дел Пиеро това е общо девети гол срещу "нерадзурите" и първи от 2006 година. 37-годишната легенда има вече три гола този сезон, като попадението му срещу "черно-сините" е първо в настоящото първенство. Предишните две бяха срещу Рома и Милан в турнира за Купата на Италия. Касерес пък вече има три гола този сезон, като предишните два бяха в още един важен мач - за Купата на Италия срещу Милан.

Мачът започна с нахлуване на Алесандро Матри отдясно на вратата на Интер, но нападателят, който определено нямаше ден днес, не успя да нанесе достатъчно добър удар. В 14-ата минута пък бе първата сериозна опасност за една от двете врати. Опитният вратар на Ювентус Джанлуиджи Буфон обаче показа класа, като изби удара на аржентниския голаджия Диего Милито. В 17-ата минута пък страхотен шанс се откри пред Матри, но бразилският страж Жулио Сезар спаси удара му с глава.

В 25-ата минута Матри имаше нова чудесна възможност да се разпише, но стреля над вратата от доста удобна позиция. Две минути след това Касерес игра с глава след центриране отдясно, но пък черногорският нападател Мирко Вучинич не успя да засече топката и Интер се спаси и в тази ситуация. В 32-ата минута пък Буфон трябваше отново да се намесва след удар на Милито и след първите 45 минути двата тима не си отбелязаха голове.

Седем минути след почивката защитникът на Юве Джорджо Киелини отправи удар, но право в ръцете на Жулио Сезар. Пет минути след това "Старата госпожа" излезе напред в резултата. Опитният халф Андреа Пирло центрира от ъглов удар и Касерес с глава изпрати топката в мрежата - 1:0.

В 71-ата минута заменилият Матри Алекс Дел Пиеро получи извеждащ пас от халфа Артуро Видал, изскочи сам срещу Жулио Сезар и с техничен удар по земя направи резултата 2:0.

В 78-ата минута Киелини нахлу в наказателното поле на гостите, но реши да подава вместо да стреля и Майкон се намеси решително, като предотврати трето попадение за Юве, избивайки топката от голлинията след лош удар на резервата Фабио Куалярела. Пет минути преди края Жулио Сезар спаси удар с глава на Киелини и не позволи поражението на Интер да стане още по-тежко, но футболистите на Клаудио Раниери направиха доста слабо второ полувреме, докато играчите на Антонио Конте показаха, че ще се борят докрай за Скудетото.

Източник: Sportal.bg