Юве унизи Интер, вкара само два
Sunday, 23 March 2008 00:36
Ювентус победи с 2:1 като гост шампиона Интер в супердербито на Серия А, но пропусна да ги разгроми. Така "старата госпожа" върна интригата в първенството. Головете реализираха Мауро Каморанези (48) от засада и Давид Трезеге (63), докато почетното попадение за домакините вкара Маниш  осем минути преди края на двубоя. Именно влезлият като резерва португалец можеше да се превърне в герой за “нерадзурите”, след като във втората минута на даденото от рефера Фарина продължение уцели гредата, останал сам срещу Буфон.

Успехът затвърди третата позиция на “бианконерите” с актив от 58 точки, докато лидерът остана с 68 точки, което е само с 4 повече от актива на Рома, 8 кръга преди края на първенството.

След победата на Рома следобед, всички римляни стискаха палци за Ювентус. Бианконерите спечелиха за първи път от общо 4 мача срещу Интер този сезон. Но взеха може би най-важния сблъсък. Благодарение на победата Юве запази на разстояние четвъртия Фиорентина и направи голяма услуга на Рома в предледването на лидера Интер.

Срещата започна с положение за гостите, но ударът на Дел Пиеро бе спасен от Цезар. Домакините също можеха да открият, но Станкович с глава уцели гредата. Последваха две спасявания на Буфон след удари от фаул на Киву и Ибрахимович.

След почивката обаче Ювентус игра превъзходно и спечели заслужено. Бианконерите направиха така, че да си проличи слабатга физическа форма на Интер. Играчите на Клаудио Раниери правеха каквото си искат. Жулио Сезар трябваше да се намесва и да избива мощен удар на Недвед. В 48 мин. Юве поведе в резултата чрез гол на Мауро Каморанези. Молинаро пусна дълъг пас, който премина през няколко играчи и попадна в Каморанези, който хладнокръвно от близо простреля Жулио Сезар. Повторенията обаче показаха, че халфа на Юве е бил в засада по време на подаването.

Попадението вдъхна повече увереност на Юве, които контролираха играта предимно в халфовата линия, където Каморанези и Сисоко се справиха отлично. Именно в центъра на терена Интер загуби срещата. Липсата на двама от основните дефанзивни халфове Камбиасо и Виейра, както и не напълно възстановените Станкович и Киву си оказа влияние.

В 63-ата минута нова атака на гостите изненада защитата на Интер и при едно прехвърлящо подаване на Дел Пиеро Бурдисо не успя да изчисти с глава, от което се възползва Трезеге и от воле удвои. Това бе 17-ият гол на френския голмайстор в Серия А през този сезон и той се изравни с лидера Марко Бориело. Попадениято бе и шесто за французина на "Сан Сиро". Той е вкарал по три пъти на Интер и Милан.

Старата госпожа продължи да тормози Интер. Шампионите се задъхваха, а нападателите на Юве пропуснаха две отлични възможности за трети гол. Най-фрапантната бе когато Трезеге и Дел Пиеро излязоха сами срещу Бурдисо. Нападателите на Юве си поиграха на пиян морков, преди Дел Пиеро да пробва мощен удар, който Жулио Сезар изби. Роберто Манчини пусна в игра Маниш, Балотели и Суасо, но положенията бяха пред вратата на домакините.

Атака, започнала от Балотели и минала през Майкон, завърши с гол на Маниш. В оставащите седем минути до края на мача “нерадзурите” натиснаха, но до чисто положение се стигна в продължението, когато Станкович с пета изведе Маниш сам срещу Буфон, но бившият играч на Порто и Челси уцели дясната греда.

Това бе първа домакинска загуба на Интер в първенството от една година насам. За последно това стана на 18 април 2007 г. срещу Рома (1:3). С напълно заслужената си победа Ювентус вече има 58 точки и на 6 след втория Рома.