Юве загуби злощастно драмата в Сицилия
Sunday, 06 April 2008 23:50
Ювентус ще трябва да отложи още малко плановете за титлата на Италия. Бианконерите паднаха 2:3 от Палермо и изостават на 14 точки от лидера Интер, макар да имат мач по-малко. Дори и супер играта на капитана Дел Пиеро не помогна на Юве.

Алекс изигра рекордния за клуба 553-и мач с черно-бялата фланелка. Той счупи постижението на Гаетано Ширея от 552 срещи за Юве. Дел Пиеро заби двата гола за бианконерите, а след това удари и греда. Това обаче не бе достатъчно дори за точка.

Палермо започна мача отлично. Набелязаният за трансфер в Юве Амаури откри резултата още в 11-ата минута. Бразилецът, който има италиански паспорт и може би ще играе на Евро 2008, се разписа с мощен удар от около 15 метра, който се заби в горния ъгъл на безпомощния Буфон.

Трезеге имаше шанс да изравни, но не успя да засече паса на Дел Пиеро. Малко след това Павел Недвед и Роберто Гуана се сблъскаха зверски. Двамата се удариха глава в глава и трябваше да бъдат сменени съответно от Якуинта и Тедеско.

Джорджо Киелини бе оставен сам, след едно центриране, но ударът му с глава отиде над вратата. Малко след това Дел Пиеро остана сам срещу вратаря, но съдията даде несъществуваща засада. В последната минута на първото полувреме Амаури окончателно подпечата трансфера си в Юве. Той заби втори гол с глава, след центриране на Касерта.

През втората част "бианконерите" водени от супер Алесандро Дел Пиеро успяха да изравнят резултата с две попадения именно на капитана си.

Треньорът на Юве завърши смените си на почивката като пусна Тиаго и Салихамиджич. Играта на бианконерите се подобри значително. Само минута след като Тиаго влезе в игра се сблъска с Милиячо и от главата му рукна кръв. Все пак португалеца доигра мача.

В 52-ата минута Дел Пиеро върна надеждите на Юве. Сисоко стреля, вратаря Фонтана изби, но Дел Пиеро прати топката в мрежата. Амаури имаше претенции за дузпа, които съдията не уважи. В 71-ата минута капитанът на Юве изравни. Той отново довкара топката избита от Фонтана. Вратарят спаси удар на Трезеге с глава, но Дел Пиеро вкара гол близнак на първия.

В 80-ата минута Юве бе на косъм от пълен обрат. Удар на Дел Пиеро от фаул срещна гредата. Добавката на Трезеге пък бе избита с мъка от вратаря Фонтана. И точно когато изглеждаше, че Ювентус ще поведе всеки момент, Палермо вкара победния гол.

Течеше последната минута, когато Касани с мощен удар от 25 метра с левачката донесе трите точки на сицилианците. Юве остана с 58 точки от 31 мача. Лидер е Интер със 72 от 32, а Рома има 68.