Юве подписа молбата на Милан за Интертото
Sunday, 13 April 2008 00:10
Отборът на Ювентус победи с 3:2 в страхотен мач Милан в дербито на 33-ия кръг на Серия А. На стадион ”Олимпико” в Торино зрителите станаха свидетели на истински футболен спектакъл  с няколко обрата.

Шансовете на Милан да играе в Шампионската лига догодина намаляха до толкова, колкото може да има сняг в Сахара. След тази загуба вече почти нищо не може да прати "росонерите" в топ четири на класирането.

Милан е изправен пред угрозата да остане извън евротурнирите дори. Вицзепрезидентът Адриано Галиани направи умен ход като картотекира тима за турнира Интертото. Ювентус пък се бетонира на третото място в класирането и вече вижда участието в Шампионската лига.

Всичко започна отлично за домакините. Още в 12-ата минута Алесандро Дел Пиеро откри резултата. Капитанът на Юве получи пас от Каморанези и с премерен диагонален удар прати топката до гредата.

В ответната атака Пипо Индзаги бе на косъм от изравняването. Той получи топката в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата. Супер Пипо се реваншира в 14-ата минута. Кака проби отдясно и сложи топката на крака на Индзаги, който спокойно вкара в празната врата за 1:1. Това бе първи гол на Пипо срещу Юве в Торино.

В 31-ата минута Индзаги отново наказа бившия си отбор. Бонера се измъкна от засадата и успя да изпревари излизащия да избие топката Буфон. Кълбото се озова в Пипо, който спокойно го вкара в мрежата. След като за 8 месеца Индзаги имаше само 1 гол в Серия А, в последните два мача вкара 4. Пипо вече има 132 попадения в калчото.

Само няколко минути след това Джиджи Буфон спаси Юве от трети гол. Кака изстреля невероятен снаряд от воле, но вратаря на домакините успя с мъка да спре топката, а после да изпревари Индзаги и да я улови.

В последната минута на първото Ювентус успя да изравни. Малдини загуби топката на тъча, Каморанези центрира прецизно и Трезеге стреля от упор с глава. Вратарят Калач успя да избие, но връхлитащите Трезеге и Салихамиджич пратиха топката в мрежата. При повторенията се видя, че голът е дело на босненеца. Останаха съмнения, че той е съвсем малко зад защитата на Милан при удара на Трезеге с глава и би трябвало да се отсъди засада.

След почивката Никола Легроталие бе сменен от Стендардо. Защитникът на Юве получи травма още през първото полувреме след сблъсък с Кака, но стисна зъби и игра още малко. Зденек Григера се размина с гола след страхотен удар от 34 метра. Топката летеше право в ъгъла, но вратаря Калач се разтегна и изби в корнер.

В 66-ата минута Милан остана с 10 души. Даниеле Бонера получи червен картон след като опита да счупи крака на Мохамед Сисоко. Халфът на Юве бе изнесен на носилка и на лекарите им трябваха няколко минути, за да го вдигнат на крака. Треньорът на Милан Анчелоти реагира веднага и извади единственият си нападател - Индзаги, за да пусне Кафу.

В 80-ата минута Юве стигна до заслужената победа. Съдията Роки отсъди фаул на Малдини срещу Григера. Капитанът на Милан и защитника на Юве се сблъскаха рамо в рамо и Роки даде нарушение до наказателното поле. Каморанези центрира и Хасан Салихамиджич с глава донесе победата на Юве с 3:2.

Милан опита да натисне съперника в края, но не успя да направи нищо с човек по-малко. В последната минута Калач спаси удар от упор на Дел Пиеро.

Успехът гарантира място на Ювентус в Шампионската лига през следващия сезон, като тима на Раниери има вече 62 точки и мач по-малко пет кръга преди края. Отборът на Анчелоти ще трябва да се стяга да играе за Купата на УЕФА най-много. И без това росонерите нямат във витрината си единствено този трофей.