* Италианската федерация си запазва правото да променя първоначалните дати и часове на срещите.

Бонера се извини на Сисоко
Sunday, 13 April 2008 17:57

"Тъжно е да вкараш два на Буфон и да загубиш", коментира Индзаги

Италианският защитник на Милан Даниеле Бонера се извини за Мохамед Сисоко от Ювентус за грубия фаул, който извърши срещу него по време на вчерашното дерби между двата гранда. Бившият футболист на Парма влезе зловещо в краката на малийския полузащитник в 66-ата минута, като на мига бе изгонен от рефера Роки. След срещата играчът на ”росонерите” осъди в съблекалнята на Юве и се извинил лично на тъмнокожия футболист.

”Още на мига се усетих, че извърших груб фаул в краката на Сисоко. Не съм искал да го контузия и се радвам, че не успях до го сторя. Мислех, че ще стигна първи до топката, но в последния момент Сисоко я чукна и го уцелех в крака. Съжалявам, че оставих отбора с 10 души, както и че загубихме след доброто първо полувреме”, коментира 25-годишният Бонера.

"Очевидно, ще ни бъде доста трудно да се класираме на четвъртото място, надавам се, че оставащите мачове и резултати ще тръгнат в наша полза. Трябва да имаме вяра, но времето ни изтича”, каза още Бонера

Голмайсторът на Милан Филипо Индзаги не скри разочарованието си от поражението с 2:3 при гостуването на Ювентус късно снощи. 34-годишният нападател реализира първите си два гола за ”росонерите” в Торино срещу бившия си тим от пристигането си на ”Сан Сиро” през 2001 година, но въпреки това отборът му си тръгна с празни ръце.

”Жалко за резултата. Изиграхме страхотно първо полувреме и когато поведохме с 2:1 дори можехме да вкараме и трети гол. Видях голям Милан, но при 2:2 останахме с 10 човека, но все пак можеше и да спечелим. Със сигурност не заслужавахме да загубим. При третия гол на Ювентус трябваше да сме по-внимателни в наказтелното поле и да не оставяме Салихамиджич сам в близост до Калач. Сега не ни остава нищо друго освен да спечелим следващите 5 срещи до края на сезона и да се навявам, че Фиорентина ще сбърка. При моите голове Кака и Бонера ми подадоха великолепни пасове, а аз само се опитах да си върша работата. Много ми е тъжно, че вкарах два гола във вратата на Джанлуиджи Буфон в Торино и все пак да си тръгнеш победен”, коментира нападателят, който вече има 132 гола в Серия А.

Last Updated on Sunday, 13 April 2008 17:59