Хеттрик на Дел Пиеро и сигурна ШЛ за Юве
Sunday, 20 April 2008 18:59
Алесандро Дел Пиеро разсипа Аталанта като заби три гола за победата на Юве 4:0 като гост. Капитанът на "бианконерите" вече има 17 гола този сезон. Другият гол за Старата госпожа вкара Никола Легроталие.

Благодарение на победата Юве доближи на 5 точки втория в класирането Рома. До края на сезона остават четири кръга. Треньорът на Аталанта Луиджи Дел Нери пък продължава черната си серия. Нито веднъж в кариерата си той не е печелил мач срещу Юве.

Всякаква интрига в този мач приключи още в 6-ата минута. Тогава Ювентус вече водеше с 2:0. В 47-ата секунда бианконерите поведоха. Алесандро Дел Пиеро центрира от фаул и Никола Легроталие се разписа с глава. Защитникът отпразнува попадението като показа надпис на италиански "Аз принадлежа на Исус".

В 6-ата минута Дел Пиеро вкара втория гол. Давид Трезеге свали топката за капитана на Юве, който от 6 метра прати топката във вратата. Малко след това самият Трезегол бе на крачка от трето попадение, но вратаря Копола изби.

В 34-ата минута Дел Пиеро покачи на 3:0, след бърза контра. Той получи пас от Дзанети и с техничен удар вкара в близкия ъгъл.

След почивката Юве спокойно доигра мача. Все пак Дел Пиеро имаше време да оформи своя хеттрик. В 65-ата минута капитанът заби великолепен гол с удар от 10 метра след пас на Трезеге, който направи и втората си асистенция в мача - нещо нетипично за голаджията. Обикновено ролите са  разменени.

Това бе 17-и гол на Дел Пиеро в Серия А този сезон. Пред него в листата на реализаторите са само Бориело (Дженоа) с 19 и Давид Трезеге с 18. Дел Пиеро има общо 20 попадения, като сметнем и тези за Купата на Италия. С хеттрика той вече има 151 гола в Серия А в кариерата си. Дел Пиеро е реализирал повече попадения в Серия А в един сезон единствено през 1997-98. Тогава той вкара 21 гола.

Юве пък си осигури и на теория участие в ШЛ, след като е на 12т. пред 5-я Милан, 4 кръга преди края.