Юве с изненадваща загуба
Sunday, 04 May 2008 20:15
Сиена резна абмициите на Ювентус за второто място с победа 1:0 у дома. "Старата госпожа" вече няма и теоритичен шанс да изпревари Рома и ще доиграва сезона за публиката. "Бианконерите" ще се задоволят с бронзовите медали в Серия А. Сиена пък си осигури участие в елита и догодина.

Единственият гол в мача вкара Каря още в 7-ата минута. Халфът, който е юноша на Рома, направи услуга на римляните. Дел Пиеро и Трезеге пък не успяха да се разпишат в преследването на голмайсторския приз.

Сиена се нуждаеше от победа, за да си гарантира оцеляване в елита. И вместо очаквания голов рецитал на Дел Пиеро и Трезеге, които общо имат 37 попадения този сезон, домакините излязоха победители.

Любопитното е, че преди този мач Сиена нямаха дори равен мач срещу Ювентус, като от 9-те изиграни до момента мача между двата отбора, Юве бяха записали 9 победи, при голова разлика 24:5, като намиращия се в прекрасна форма Алесандро Дел Пиеро бе отбелязал цели 8 попадения, което е почти 1/3 от всичи отбелязнаи голове и средно по един на мач. Още в 7-ата минута обаче, домакините поразиха вратата на Буфон. Хюсиен Каря се възползва от грешка в защитата и заби топката в горния ъгъл.

Изненадани от гола играчите на Ювентус така и не се съвзеха до края на мача. Точно обратното Сиена имаше няколко възможности за втори гол. Буфон обаче спаси удари на Макароне и Роси.