Дел Пиеро и Трезеге пред всички
Saturday, 17 May 2008 22:46

Алесандро Дел Пиеро е на крачка от спечелването на първия си голмайсторски приз в Серия А. Капитанът на Ювентус вкара 2 гола при зрелищното равенство 3:3 срещу Сампдория в Генуа. Партньорът му в нападение Давид Трезеге пък отбеляза третото попадение и така двамата се наредиха на първа и втора позиция при голмайсторите.

Мачът от последния кръг бе изтеглен за днес, заради посещението на Папата в Генуа утре. Самп и Юве направиха изключителен спектакъл в последния си мач за сезона. В срещата имаше всичко - 6 гола, 1 изпусната дузпа, червен картон. Двата отбора си разделиха първото полувреме на 2 половинни. До 22-ата минута гостите бяха господар на терена. Дел Пиеро откри още в 6-ата минута с левачката след пас на Недвед. Това бе гол №20 за него в Серия А този сезон. За втори път в кариерата си Алекс стига кота 20 попадения в един сезон. Първият бе през 1997/98, когато завърши с 21.

В 16-ата капитана на Юве бе съборен в наказателното поле и рефера Валери посочи бялата точка. Алекс джентълменски остави изпълнението на партньора си Давид Трезеге. Французинът бе точен от дузпата и също събра 20 гола този сезон.

Последваха минутите на Самп. В 22-ата Антонио Касано проби отляво, стреля, ударът му се отклони от Молинаро и излъга вратаря Беларди - 1:2. Това бе гол №10 за Касано този сезон. В 40-ата минута Кристиян Маджо изравни. Той се разписа с мощен удар с десния крак извън пеналта. Това бе неговото 9-о попадение за сезона.

В даденото от съдията продължение на първата част Самп получи право да изпълни дузпа. Киелини събори Бонацоли и съдията не се колеба. Касано застана зад топката, но ударът му бе спасен от Беларди.

Второто полувреме бе с по-ниско темпо, но не по-малко интересно. Ювентус остана с 10 души в 60-ата минута. Изгонен за втори жълт картон бе Мохамед Сисоко. Въпреки това Юве поведе. Дел Пиеро отново бе повален в наказателното поле, този път от Акарди и съдията Валери посочи бялата точка. Дел Пиеро сам изпълни удара и вкара 21-ия си гол за сезона. Той вече има 560 мача и 241 попадения с екипа на Ювентус. Алекс обаче бе заменен в 74-ата мин. от треньора Клаудио Раниери и така бе лишен от възможността да отбележи поредният си хеттрик през сезона и да увеличи разликата в класирането при голмайсторите. Дел Пиеро бе видимо недоволен от смяната и не поздрави треньора. Пинтурикио напусна стадиона пред аплодисментите на тифозите на домакините.

Сампдория не се предаде и успя да изравни. В 84-ата минута резервата Винченцо Монтела засече с левачката центриране на Касано и оформи крайното 3:3. Самп завършва на шесто място в класирането, а Юве е твърдо на трета позиция.

Дел Пиеро води с 2 гола пред Марко Бориело и с цели четири пред Адриан Муту (Фиорентина) и Антонио ди Натале (Удинезе). Муту пропуска мача на виолетовите заради наказание, а Ди Натале едва ли ще може да вкара четири гола на Милан. Така
единственият, който реално може да го изпревари е Бориело. Нападателят на Дженоа има 19 попадения и ще трябва да вкара хеттрик при гостуването на Аталанта утре, за да измъкне приза от Дел Пиеро.

Дел Пиеро е на път да стане вторият футболист след Паоло Роси, спечелил в два последователни сезона голмайсторския приз на Серия Б и на Серия А. Миналата година Алекс завърши също с 21 гола във втория ешалон.